Bucaklı Vekilin sanat düşmanlığı

Adının açıklanmasını istemeyen Bucaklı KıvılcımHaber okuyucusu bir vatandaşın KıvılcımHaber WhatsApp hattından gönderdiği habere göre, AKP Burdur Milletvekili Yasin Uğur, Bucak merkezde eski Perşembe pazarındaki trafo duvarlarında bulunan küresel üne sahip 15’nci yüzyıl İtalyan sanat ve bilim insanı Leonardo da Vinci’nin el ve göz resimlerini Belediye Kayyumu ve Bucak Kaymakamına baskı yaparak sildirtti. Ardından da Bucak Müftüsüyle beraber Bucaklı vatandaşların “bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu” dedikleri ve “dinen haram olduğu”nu belirttikleri epilasyon merkezinin açılışını yaptı.

Hristiyan simgesi diye Da Vinci’nin resmindeki gözü sildirdi

Bucak’ta sanat düşmanlığının yeni bir örneği yaşandı.

Bucaklı sanatsever vatandaşların KıvılcımHaber WhatsApp hattından gönderdikleri görseller ve habere göre, eski Perşembe pazaryerindeki trafonun duvarlarını 15’nci yüzyıl İtalyan sanat ve bilim insanı, Rönesans döneminde yaşamış İtalyan hezârfen, döneminin önemli bir filozofu, astronomu, mimarı, mühendisi, mucidi, matematikçisi, anatomisti, müzisyeni, heykeltıraşı, botanisti, jeoloğu, kartografı, yazarı ve ressamı Leonardo da Vinci’nin resimleri süslüyordu. Trafodaki bu görsel şölen Bucaklı vatandaşların beğenisi de kazanmıştı. Ancak irticanın oğul çıkardığı cemaat yuvalarının sanat düşmanlığına kurban gitti. İddialara göre, AKP Milletvekili Yasin Uğur’un Belediye Kayyumu ve Kaymakama baskı şeklindeki himmetleriyle resimlerdeki göz ve eller silindi. Gerekçe ise “Hristiyanlık simgesi” olduğu iddiası.

Da Vinci’nin resminden Hristiyan simgesi diye elleri sildirdi

Ancak olayın ardından Bucak Müftüsüyle beraber Milletvekili Uğur, gene Bucaklı vatandaşların ifadesiyle “dinen haram olan epilasyon merkezi”nin açılışını yaptı.

Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu!

Aynen böyle söyleyen vatandaşlar, trafodaki da Vinci’nin resimlerini de geri istiyorlar.

“Aksi takdirde 5 ay sonra hesabını sorarız” düşüncesindeler.

Bu Haberi Paylaş

2 yorum “Bucaklı Vekilin sanat düşmanlığı”

    1. http://www.kivilcimhaber.com.tr internet gazetesine girerseniz orada alt kesimlerinde gönderin yayınlayalım diye bir pencere göreceksiniz. WhatsApp hattı telefonum da zaten gazetede künyede vardır. 0 505 356 35 04
      Gönderin haberlerinizi ve görsellerinizi yayınlayalım. Ancak gerçekçi olmak kaydıyla.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.