Burdur eğitimde çuvalladı

CUMHURBAŞKANI MEMNUN MUDUR?

BURDUR ÇUVALLADI

Eğitimde marka il olan Burdur yerlerde ve her geçen gün kan kaybediyor. Geçmişteki basın açıklamalarımızda, tedbir alınsın istedik, yanlış anlaşılmış. MEB tarafından yayınlanan verilerde, merkezi sınav sonucuna göre yerleşen öğrencilerin yüzde 16,03’ Özel Okullardan, yüzde 83,97’si devlet okullarından mezun oldu. Devlet okullarından mezun olup yerleşen öğrencilerin sınav puanı ortalaması 339,94, özel okullardan mezun olup yerleşen öğrencilerin sınav puanı ortalaması ise 380,55 olarak gerçekleşmiş…

TOKAT YEMİŞİZ!

Sıralamada en başarılı ilk 3 il hamsici Trabzon, horozcu Denizli ve tarhanacı Uşak olurken, Gülcü Isparta 5. Turizmci Antalya 16. olmuş. İlimiz, Karabük-Niğde- Osmaniye-Nevşehir-Kırşehir-Amasya-Bartın ve Tokat’tan 4 yılda adeta tokat yemiş, çuvallamıştır.

ŞİŞCİ VE CEVİZCİ BURDUR NEREDE Mİ?

Burdur İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne Haziran 2014’te vekâleten, 2016 da asaleten ataması gerçekleşen Mahmut Bayram ve yönetiminin başarısızlığı 2018 yılında daha net ortaya çıktı.

Her grupta 20 sorunun sorulduğu sınav sonuçlarında Burdur’un geldiği son nokta şu şekilde gerçekleşti. Türkçe 16,96 doğru cevapla 23. Sıra, Matematik 7,51 doğru cevapla 25. Sıra, Fen Bilimlerinde 13,45 doğru cevapla 32. Sıradayız. T.C. İnkılap Tarihi ve Atatürkçülükte 9,34 doğru cevapla 39. Sıra, Yabancı Dil sıralamasında 7,86 doğru cevapla 40. Sırada, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisinde 9,71 doğru cevapla ancak 53. Sırada yer alabilmiştir.

CUMHURBAŞKANI MEMNUN MUDUR?

Geçtiğimiz yıllarda sayısal zekâsı ile Türkiye 1.likleri bulunan Burdur 2018 yılına gelindiğinde sefilleri oynuyor. Cumhurbaşkanımız ve Milli Eğitim Bakanımız sonuçtan memnun değildir. Anlaşılan İmam Hatip açmakla veya okul isim ve yerlerini sürekli değiştirmekle başarılı olunmuyor, eğitimde kaliteye ve öğretmene verilen değer, öğrenci-öğretmen-veli ilişkisi, sendika görüşleri ve sorunlarının çözülmesi ile başarı elde ediliyor. İdareci atamalarında adam kayırmacılık, Cemaat benzeri yaklaşımlar ve yandaş sendika üyeliği bu aşamada çözüm olamamış. Bilgi-beceri-saygı-liyakat ve sevgidir başarıdaki ana temel. İdareci atamalarında göstermelik puan yükseltmeleri ise tam anlamı ile başarısızlığı getirmiştir.

İlimize yeni atanan Valimiz son 10 yıllık verileri incelediğinde bu sonucu daha iyi görüp gerekli tedbirleri alacağını düşünüyor, tüm eğitim camiasının yine eskiden olduğu gibi hakettiği rekorları kıracağı günleri özlemle Burdur halkı ile birlikte 2019 yılında beklediğini hatırlatmak istedim. Başarılı olan öğretmen ve öğrencileri kutluyorum.

Yeni yılınız başarı, mutluluk, barış, iyilik ve güzelliklerle dolu sorunsuz günlerin başlangıcı olsun güzel insanlar…

Bu haberler de ilginizi çekebilir
Tam bir ahlaksızlık örneği: Yedek firma fiyaskosu Yozlaşan meslek etiği
Perinçek’ten Cumhurbaşkanına sert çıkış Yerel seçimler, kent ve engelliler
Başkan Ercengiz’in kadın ordusuyla kitlesel yeni kutlaması Haziran’a saldırı ya da tutunduğu dalı kesmek
HDP İLE İŞBİRLİĞİ AK PARTİ’YE EN ETKİLİ SEÇİM DESTEĞİDİR Tarihi yenilgi ya da büyük zafer
ABD’nin Suriye’den çekilişi karşısında kaygılananlar Isparta’da Kubilay anması
Hayvancılık sektöründe acil önlem paketi CİA ve FETÖ destekli Uygur Ayrılıkçıları Burdur’da

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.