Her şeye rağmen yeni hastane yapılacak!

Son zamanlarda Burdur kamuoyunu yoğun bir şekilde meşgul eden, en son olarak Çarşamba günü Belediye Meclisi’nin çekimser çoğunlukla topu taca atmasıyla zirve yapan Devlet Hastanesi’nin Bur Kent’teki yeni yapılacak binaya taşınması tartışmalarına Milletvekili Bayram Özçelik yeni bir boyut getirdi. Vekil, “isteseniz de istemeseniz de yeni hastane oraya yapılacak ve Devlet Hastanesi oraya taşınacak” demeye getirdi.

Geçmişte birçok hizmete imza atıklarını vurgulayan Burdur Milletvekili Bayram Özçelik “bundan sonra da vatandaşımıza yatırım ve hizmetler kazandırmaya devam edeceğiz” dedi.

Burdur Belediye Meclisi’nin çoğunlukla çekimser karar almasının hastane yapımına engel olamayacağının altını çizen Milletvekili Özçelik “Burdur Belediye Meclisi’nin birçok üyesinin çekimser davranması, AK PARTİ Hükümetimizin Burdur’a yeni hastane kazandırmasına engel olamayacaktır” şeklinde meydan okudu.

Buna benzer sorunların Bucak Devlet Hastanesi’nde de yaşandığını, Bucak’ta da benzer sorunlar sebebiyle inşaatın 3 yıl geciktirildiğini ifade eden Özçelik, “şimdi modern ve herkesin hayran kaldığı Hastane halkımızın hizmetine sunuldu” dedi

İŞ İNŞAAT AŞAMASINA GELMİŞ, SİZ BİR TOPLU

İĞNE BAŞINDA KAÇ PERİNİN DANSEDEBİLECEĞİNİ TARTIŞIYORSUNUZ!

Yeni Hastanenin yatırım programına alındığını, proje ihalesinin gerçekleştiğini belirten Milletvekili Özçelik “hangi akla hizmet ediliyor anlam veremiyorum. Sağlık Bakanlığı’mız tarafından; sağlık yatırımları programına alınmış, proje ihalesi yapılmış, projesi yapılmış, ödeneği hazır, 1960’larda Hazineden Milli Savunma Bakanlığı’na tahsis edilmiş arsanın Sağlık Bakanlığı’na devri gerçekleşmiş, Göl’ün kenarında, zemin etütleri yapılmış, Burdur’umuza yeni bir vizyon kazandıracak hastane yatırımı geciktirilmeye çalışılıyor. Belediye Meclisi’nde görüşmeler yapılırken hastane yatırımı düşünülmeden eksik, yanlış ve yetersiz bilgilerle karşı çıkıldığına ise çok şaşırdım. Yeni yapılacak hastane İle ilgisi olmayan meselelerin tartışmaya açılması tam bir akıl tutulması ” şeklinde değerlendirmede bulundu.

İŞ OLMUŞ, BİTMİŞ SİZ HAVANDA SU DÖĞÜYORSUNUZ!

Yeni hastanenin nitelikleri ile ilgili olarak Milletvekili Özçelik şunları belirtti: “içerisinde 1-2 kişilik nitelikli odaları olan, tuvalet, banyosu ve televizyonu içerisinde yeni üniteleri yüksek düzeyde hizmet verecek birimleri de barındıracak olan hastane bitirildiğinde Üniversitemizle sağlık alanında ortak çalışmaları da değerlendirme imkânı sağlanmış olabilecektir. Çekimser oy kullanan CHP’li Meclis üyelerinin yanlış bir karar aldıkları, Burdur’un hayrına olmadığı vatandaşlarımız tarafından yakinen görülmüştür. İnşallah nasip olursa 15-20 gün sonra yapılacak yeni hastanemizin görüntülerini ve maketini Burdur kamuoyu ile paylaşmış olacağım.”

 

Bu Haberi Paylaş

Yeni Yorum Yapıldı “Her şeye rağmen yeni hastane yapılacak!”

  1. Evet tam bir AKP açıklaması. Aynı MAKÜ yerinin belirlenmesi ve yapılması gibi. Burdurda yeni hastahaneye karşı çıkan yok. Eskisi kalacaksa yeri konusundada karşı çıkan yok. Ama ben illaki oraya yapacağım eskisini yikacagim diyorsan iyi düşün derim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.