10 Kasım’da yasta değil, Atamızın yolunda olacağız

Vatan Partisi Burdur İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, büyük devrimci önder, müstesna devlet adamı, Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’nci yıldönümünde bir mesaj yayınladı. Aşkar, “10 Kasım’da yasta değil, Atamızın yolunda olacağız” dedi.

Büyük devrimci önder, müstesna devlet adamı, yenilmez komutan Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80’nci yıldönümünde bir mesaj yayınlayan Vatan Partisi Burdur İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, “saldırı ve inkârın yoğunlaştığı, partisine kendisine “kefere” diye saldıranların doluştuğu, ancak kendisine düşman olanların bile mecburiyetlerden onu tekrar ve tekrar keşfettiği şartlarda ölümünün 80’nci yıldönümünde büyük Mustafa Kemal Atatürk’ü özlem, saygı ve minnetle anıyoruz” dedi.

İşte Aşkar’ın mesajı!

80 yıl önce, 10 Kasım 1938’de, coğrafyamızın yetiştirdiği en büyük lider, ülkemizin kurucusu, büyük devrimci önderimiz, müstesna devlet adamı ve yenilmez komutan Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete uğurladık. O’nun naçiz vücudu aramızdan ayrılsa da, bugün de görüldüğü üzere, fikirleri ve eserleri en canlı haliyle yaşıyor; kurtuluşun formülü olmayı, devrimin programı olmayı sürdürüyor.

Çizdiği rota, ortaya koyduğu program, siyaset ve ilkeler bugün ülkemizin ve milletimizin emperyalizme karşı ayağa kalkma sürecinde yolumuza aydınlatıyor.

Vatanımız, çetin ve zor günlerden geçiyor. Bir yanda ABD kara gücü bölücü terör örgütü PKK’ye karşı içte ve dışta yoğun ve etkili mücadele ile Cumhuriyetimizi parçalamak isteyen ABD destekli yobaz terör örgütü FETÖ’ye karşı mücadele, diğer yanda bütün milletimiz var gücüyle ekonomik krizin ve üretimsizliğin yarattığı darboğaza karşı mücadelesi canlı bir şekilde sürmektedir.

Kör çıkmazları ifade eden bütün bu süreçler yurdumuzu kesin çözümlere ilerletmektedir. Zira kör çıkmazlar, aydınlığa çıkışa en yakın olan noktadır. Bu kesin ve muazzam çözümün bugünkü pusulası 80 yıl sonra gene Mustafa Kemal Atatürk olmuştur. Türkiye emperyalizme direndikçe Atatürk’ü keşfetmiştir. Emperyalizme boyun eğdikçe Atatürk’ü unutmuştur. Türkiye yöneticileri, boyun eğmeyi bıraktıkça, direnmeye karar verdikçe Atatürk’ü keşfetmeye başlamıştır.

Atatürk’ün programı Türkiye’nin sigortasıdır. Atatürk’ün altı ilkesi bütün sorunları tepeden tırnağa çözecek tek denklemdir.

Bugün bizler, büyük Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 80’nci yıldönümünde yas tutup karalar bağlamayı değil, O’nun mücadele bayrağını daha da yukarılara yükseltmeyi görev biliyoruz.

10 Kasım yas değil, mücadele günüdür. Cephede, sınır boylarında savaşan Mehmetçiğimizin, polisimizin, köy korucumuzun mücadelesidir. Evine ekmek götürmeye çalışan elleri nasırlı emekçimizin mücadelesidir. Güzel bir gelecek ve aydınlık bir Türkiye için mücadele eden Türk Gençliğinin mücadelesidir.

10 Kasım’da yasta değil, Atamızın yolunda olacağız.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir