13 14 15 AMERİKA KALLEŞ

(KARABAĞ, FERGANA, HOCALI, ASALA VE TAŞNAK)

23 Nisan ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMINI pandemi bahanesiyle kutlayamadığımız şu günlerde yasaklandıkça daha da kıymete binen diğer bayramlarımızın hasretiyle evimize kapalı, dış dünyayı bilgisayar ve televizyonlardan izlemeye çalışıyoruz. 23 Nisan’ın hemen arkasından gelen ve muhalefet kurmaylarının bize gözümüze sokar gibi hatırlatmaya çalıştığı 24 Nisan “Büyük Felaket” diye tanımladıkları Ermeni Soykırımı Yalanı faaliyetlerinde kim ne demiş, ne yiyip içmiş, ne yetiştirmiş küçük bir araştırma yapayım dedim. Daha önce Ulusal Kanal’da çalışırken Ermeni sitelerinin arşivlerinden Ermenilerin 24 Nisan hazırlıklarını takip edip raporladığım için konuya hâkim sayılırım.

Azerbaycan’da ezilen ve mezarlıktan kovulan Paşinyan Efendi “Ermeni fobisi, Pan Türkçülüğün özüdür ve bugün onun en iğrenç tezahürlerini Azerbaycan’da görebiliriz.” buyurmuş. (Bu da ne demekse diye baktım; Pan Türkçülük Türk halkının kültürel ve politik birliğini amaçlayan, 1880’lerde Osmanlı İmparatorluğu’nda ve o zamanlar RUS İmparatorluğu’nun bir parçası olan Azerbaycan’da yaşayan Türk aydınlarının yaygınlaştırdığı bir harekettir.)

Milliyetçi siyasetlerin düşmanı, aldığı yenilgiler yüzünden kendi ülkesinde bile ağır protestolarla karşılaşan batı maşası Paşinyan hem Azerbaycan’a saldırıp hem de “Türkiye’nin yayılmacı dış politikası ve Ermenistan’a yönelik toprak özlemleri, soykırım ideolojisinin yeniden doğuşunun kanıtıdır.” demiş!!? ( Bizim Ermenistan’a girme hayalimiz mi var da ben bilmiyorum bak sen!) Neyse bu panik arkadaş Ermenistan’daki soykırım anıtına Aşırı Milliyetçi Taşnaksutyun Partisi sempatizanları ile çelenk bırakmış. ABD’de Ermeni lobisi seçmeninin taleplerini gerçekleştirme arzusunda olan Başkan Joe BİDEN’ın da soykırım yalanını tanıma desteğinden güç alarak Azerbaycan ve Türk bayraklarını yakmışlar. Açıkçası Doğu Akdeniz ve Yunan sahalarının etrafında Türkiye’ye karşı kurulan abluka ve üsler savaş tamtamlarının habercisi gibi…

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu PERİNÇEK’in Strasbourg’da aldığı kapı gibi Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin soykırım olmadığına dair kararlarına rağmen kendilerini uluslararası mahkemeleri, kanunları bile tanımayan, onlardan üstün bir güce sahip olduğunu iddia eden hukuk tanımayan ama

Türkiye’de demokrasi ve özgürlük yok diyen müttefikimiz!!! Amerika “ben yaptım oldu” diyecek bir saldırıya hazırlanıyor. 31 ülke de destek veriyor. Fransa Cumhurbaşkanı Emanuel MACRON ise başkent Paris’te 1915 olaylarını anma törenlerine katılıp Ermenistan Cumhurbaşkanı Sarkisyan’a

“İnkar ve yalanı engelleme sorumluluğumuz var. Fransa ve Ermenistan’ın dostluk ve kardeşlik bağlarıyla birleştiğini, geçmişte olduğu gibi gelecekte de Ermenistan’ın yanında olacağız” mesajını verip Sam Amcasına hoş görünme ve bağlılıklarını gösterme gayretinde.

DÂHİLİ BEDHAHLAR KOROSU

Eş zamanlı yerli işbirlikçileri yani dâhili bedhah HDP Merkez Yönetim Kurulu ise 1915 olaylarına ilişkin “Ermeni soykırımı utancıyla yüzleşin!” BUYURMUŞLAR! Tabii eş zamanlı koro bununla biter mi? Mağdur Cumartesi Anneleri “Ermeni Soykırımı kurbanlarını” andı. FOX TV’nin “adalet, barış ve demokrasi gurusu” TBMM Milletvekili Garo PAYLAN da koroda solistlik yapmayı gönüllü olarak üstlenmiş. “Ermeni Soykırımı bu topraklarda gerçekleşti ve adaleti ancak bu topraklarda sağlanabilir.” Nasıl sağlanacak? Toprak ve tazminat verilecek. (Bu adam benim Gazi Meclisi’mde milletvekili ve ülkemin bütünlüğü ve bağımsızlığı için çalışan bir milletvekili! Etmedi mi yoksa bu yemini bilmiyorum. Etmiştir büyük ihtimal köprüyü geçene kadar ayıya dayı diyeceksin diyerek etmiştir! Kim sorguluyor ki? Sorgulamak şöyle dursun muhalefetin gözdesi bu arkadaş! Vergilerini ben ve biz ödüyoruz bu arkadaşların!)

Daha kimler var kimler bu koroda!

İNSAN HAKLARI DERNEĞİ (İHD)

“ Ermeni Soykırımını tanıyın, af dileyin, tazmin edin. İnkâra son verin!” Bunlar da benim vatandaşım!

“Salonda Gezinen Hayalet” isimli kitabıyla tanınan HDP’li Türk Yazar Murat UYURKULAK “Türkiye toplumunu saran vahşi milliyetçilik, bu büyük tarihsel suçla yüzleşmeden sona ermeyecek.” diyor Ermeni haber sitesinde.

Fransız Ermeni ortak yapımı yazar Mark Aren’in Ermeni soykırımını anlatan “Anadolu Hikayesi” romanı film yapılıyor. Türk siyaset bilimci gazeteci yazar!! Cengiz Akter Türkiye’nin inkar politikasını konuşuyor. Sait Çetinoğlu “24 Nisan’da kalbimin yarısı Tsitsernakaberd’de” diyor.

Artık yabancı devletler bize soykırım dayatması yapmasın bu hepimize zarar veriyor dediği için öldürülen Hran Dink’in gazetesi AGOS “ 106 yıldır tutunamayan yas” başlıkları atıyor.

Bu arada Diyarbakır Barosu “ Büyük Felaketin acısını paylaşıyoruz” dedi.

DÂHİLİ VE HARİCİ BİRLEŞTİRİCİLER

Gürcistan Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Akademisi Başkanı Simon KOPADZE “Ermenilerin 1915 olaylarına ilişkin iddiaları bir yalandır. Gürcistan Devletinin de bu iddiaları tanımamakla doğru karar verdiğini düşünüyor ve devam ediyor; “Türkiye hükümetinin defalarca çağrı yapmasına rağmen Ermeniler arşivleri incelemekten kaçıyor. Türkiye onlara gelin burada her şey açık, her şey ortada diye çağrı yapıyor. Ama bunlar yanaşmıyor. O dönemlerde Rusya ile savaş halinde olan Osmanlı İmparatorluğu’nun bir yandan Çanakkale’de saldırıya uğradığını, öte yandan Ermeni ayrılıkçı hareketlerine karşı önlem almak zorunda kaldığını söylüyor. 1905 yıllarından beri Gürcistan ve Azerbaycan topraklarında da çeşitli terör eylemleri düzenlemiş Ermeni örgütlerinin oldukça suçlu bir geçmişe sahip olduğunu söyledi.

“Ermeniler 1915 olaylarına soykırım diyorsa Ermenilerin o dönemlerde Lazlara, Yezidilere, Kürtlere ve Azerbaycanlılara karşı işlediği suçlara nasıl isim verelim?” diyor. “Batum’a yakın Lazların yaşadığı bazı köyleri yok etmişlerdi.” diyor.

1915’te savaş sırasında bir çatışma olduğunu ama kimsenin soykırım işleme niyetinin olmadığını kaydederek “Evet Ermeniler Hocalı’da katliam yaptı ama 1915 böyle bir şey değildi. Bu çatışmada sivillerin yok edilmesi amaçlanmadı” dedi.

Türk arşivleri açıldı, birçok ABD’li araştırmacı da konu üzerinde çalıştı. Bu konuda birçok kitap da basıldı ama Ermeni Diasporası tarafından büyük bir tepkiyle karşılandı. Bazı metin ve araştırmalar engellendi dedi. (Hye Tert) Özbek tarihçi Şöhret BARLAS ise “Ermenilerin 1915 olaylarına ilişkin iddiaları 20.yüzyılın en büyük yalanıdır” dedi.

29 yıldır Ermeni Taşnakların Orta Asya, Kafkaslar, Anadolu ve dünyanın diğer bölgelerindeki faaliyetlerini araştıran ve bunun üzerine 8 kitap, 4 belgesel ve çok sayıda makale yazan Özbek tarihçi, araştırmacı yazar Şöhret Barlas çalıştığı hiçbir kütüphane arşivlerinde Ermeni iddialarını kanıtlayacak tek bir kanıta rastlanmadığını söyledi. Barlas “Ermenilerin 1915 olaylarına ilişkin iddiaları töhmet ve sahtekârlıktır. 20.yüzyılın en büyük YALANIDIR VE HİÇBİR DAYANAĞI YOKTUR” dedi. Ermeni Taşnak silahlı çeteleri Rus Bolşevikler tarafından Hazar Denizi üzerinden Fergana Vadisine trenle getirildiğini ve Ermenilerin Fergana Vadisinde çoluk çocuk, yaşlı, kadın 35 bini aşkın insanın vahşice katledildiğini söyledi. Taşnakların Fergana Vadisinde akıl almaz vahşilikler yaptığını, hastane ve camileri ateşe verdiğini, 3 gün boyunca top mermilerinin yağdırılarak Hokand’ın “ölüler şehri” ne dönüştürüldüğünü bu bilgilerin Özbekistan Ansiklopedisinde yer aldığını, Mart 1918’de Azerbaycan’da katliamlar yaptıklarını söyledi. BARLAS’ın “ Fergana’dan Karabağ Taşnaklar” kitabının da yazarı. (Hye

Tert)

Birinci Dünya Savaşında Osmanlı ordusunu arkadan vuran Hınçak ve Taşnak terör örgütü aktivistlerinin tutuklanması emri verildiğini söyledi. 1915 olaylarından Türkiye Cumhuriyeti sorumlu tutulamaz” dedi.

Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof.Dr. Birol Çetin ise “ Soykırım Yalanının arkasındaki oyuncuları iyi biliyoruz” dedi.

Türk Ermenileri Patriği SAHAK MAŞALYAN “24 Nisan’da 1915 olaylarını parlamentolarına taşıyan ülkelere ve taraflara çağrıda bulundu. MAŞALYAN “On yıllardır bu kanunun parlamentoların gündemine taşınmasının yarattığı gerginlikler iki halkın yakınlaşmasına hizmet etmemektedir.

Tersine hasmane duygular kışkırtarak barışmanın gecikmesine yol açmaktadır. Öncelikle dostluk ve samimiyet köprüleri kurulmaktadır. Dışişleri Bakanlığı “ Ermeni Terör Örgütünün şehit ettiği mesai

arkadaşlarımızı unutmadık asla unutmayacağız!” açıklamasını yaptı.

Dışişleri Bakanlığı Ermenilerin katlettiği diplomatlar için yoğun bir kampanya ve propaganda düzenlemeli ve şehit diplomatlarımız anısına bir anıt dikmelerini arzu ediyoruz milletçe.

Yazımı yazdığım şu sıra Baydın’ın “Soykırım” yumurtlaması gündeme düştü.

Amerika’nın Büyük Ortadoğu Projesi (Kürdistan adı altında bir İsrail) gerçekleştirmek için soykırım oyuncağıyla oynayan tehlikeli bahanesini pişirip pişirip önümüze koyması artık feci halde baydı. Şimdi herkesin sesinin yüksek çıkması her Türk yurttaşının tarihini iyi öğrenerek dünyaya batının katliamlarının HESABINI SORMASINI UMUT EDİYORUZ! ASALA SALDIRILARINI DA HATIRLATALIM!

ASALA SALDIRILARINDA ŞEHİT OLANLARIN VE YARALANANLARIN LİSTESİ

27 Ocak 1973 – Los Angeles (ABD) Mehmet Baydar-Bahadır Demir: Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Mehmet Baydar ve Konsolos Bahadır Demir, 78 yaşındaki Amerikan uyruklu Ermeni Gurgen Yanikiyan tarafından katledildi.

22 Ekim 1975 – Viyana (Avusturya) Daniş Tunalıgil: Türkiye’nin Viyana Büyükelçisi Daniş Tunalıgil, büyükelçiliği basan 3 terörist tarafından katledildi.

24 Ekim 1975 – Paris (Fransa) İsmail Erez-Talip Yener: Türkiye’nin Paris Büyükelçisi İsmail Erez ve makam şoförü Talip Yener, büyükelçilik yakınlarında katledildi. Saldırıyı “Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları” adlı örgüt üstlendi.

16 Şubat 1976 – Beyrut (Lübnan) Oktar Cirit: Türkiye’nin Beyrut Büyükelçiliği Başkatibi Oktar Cirit, bir salonda otururken, Ermeni teröristlerce katledildi. Saldırıyı ASALA üstlendi. ASALA ilk kez bu cinayetle adını ortaya attı.

9 Haziran 1977-Roma (İtalya) Taha Carım: Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Taha Carım, büyükelçilik ikametgahının önünde iki teröristin suikastı sonucu katledildi. Saldırıyı bu kez “Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları” adlı örgüt üstlendi.

2 Haziran 1978 – Madrid (İspanya) Necla Kuneralp-Beşir Balcıoğlu: Türkiye’nin Madrid Büyükelçisi Zeki Kuneralp’in makam aracına 3 terörist tarafından ateş açıldı. Arabada bulunan büyükelçinin eşi Necla Kuneralp ile emekli büyükelçi Beşir Balcıoğlu, hayatlarını kaybettiler. Saldırıyı “Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları” adlı örgüt üstlendi. Bu olayda, ilk kez bir yabancı da Ermeni teröristlerin Türklere yönelik saldırısı sırasında öldü. Makam Şoförü İspanyol Atonyo Torres, teröristlerin kurşunlarına hedef oldu.

12 Ekim 1979 – Lahey (Hollanda) Ahmet Benler: Hollanda’daki Türkiye Büyükelçisi Özdemir Benler’in oğlu Ahmet Benler, silahlı saldırıyla katledildi. Olayı bu kez hem “Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları” hem de ASALA ayrı ayrı üstlendi.

22 Aralık 1979 – Paris (Fransa) Yılmaz Çolpan: Türkiye’nin Paris Turizm Müşaviri Yılmaz Çolpan, bir teröristin saldırısı sonucu katledildi. Suikastı “Ermeni Soykırımı Adalet Komandoları” adlı örgüt üstlendi.

31 Temmuz 1980 – Atina (Yunanistan) Galip Özmen-Neslihan Özmen: Türkiye’nin Atina Büyükelçiliği İdari Ataşesi Galip Özmen ile 14 yaşındaki kızı Neslihan Özmen, bir teröristin silahlı saldırısı sonucu

katledildiler. Galip Özmen’in eşi Sevil Özmen ve oğulları Kaan Özmen olaydan yaralı olarak kurtuldular. Saldırıyı bu kez ASALA üstlendi.

17 Aralık 1980 – Sidney (Avustralya) Şarık Arıyak-Engin Sever: Türkiye’nin Avustralya Başkonsolosu Şarık Arıyak ile korumagörevlisi Engin Sever, Ermeni teröristlerce katledildiler.

1980 yılında ayrıca yaralanmayla sonuçlanan şu saldırılar da oldu:

-6 Şubat’ta Türkiye’nin İsviçre Büyükelçisi Doğan Türkmen, Bern’de uğradığı saldırıdan yara almadan kurtuldu.

-17 Nisan’da Türkiye’nin Vatikan Büyükelçisi Vecdi Türel’in makam aracına ateş açıldı. Türel ve koruma görevlisi Tahsin Güvenç saldırıdan yaralı olarak kurtuldular.

-26 Eylül’de Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Basın Danışmanı Selçuk Bakkalbaşı, uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

4 Mart 1981 – Paris (Fransa) Reşat Moralı-Tecelli Arı: Türkiye’nin Paris Büyükelçiliği Çalışma Ataşesi Reşat Moralı ile din görevlisi Tecelli Arı, Çalışma Ataşeliği’nden çıkıp arabaya binecekleri sırada 2 teröristin saldırısına uğradılar. Moralı saldırı sırasında hayatını kaybederken, din görevlisi Arı, ağır yaralı olarak kaldırıldığı hastanede öldü. Saldırıyı ASALA üstlendi.

9 Haziran 1981- Cenevre (İsviçre) Savaş Yergüz: Sözleşmeli sekreter Savaş Yergüz Ermeni teröristlerce katledildi.

24 Eylül 1981- Paris (Fransa) Cemal Özen: Güvenlik Ataşesi Cemal Özen, Ermeni teröristlerce katledildi.

1981’de yaralanmayla sonuçlanan şu saldırılar da gerçekleşti:

-2 Nisan’da Türkiye’nin Kopenhag Çalışma Ataşesi Cavit Demir, oturduğu apartmanın asansöründe uğradığı silahlı saldırıdan yaralı olarak kurtuldu.

-25 Ekim’de Türkiye’nin Roma Büyükelçiliği İkinci Katibi Gökberk Ergenekon, yolda yürürken saldırıya uğradı. Ergenekon, olaydan hafif yaralarla kurtuldu.

28 Ocak 1982 – Los Angeles (ABD) Kemal Arıkan: Türkiye’nin Los Angeles Başkonsolosu Kemal Arıkan öldürüldü. Arıkan’ın katili Taşnak militanı Hampig Sasunyan’dı.

5 Mayıs 1982 – Boston (ABD) Orhan Gündüz: Türkiye’nin Boston Fahri Başkonsolosu Orhan Gündüz, uğradığı silahlı saldırıda katledildi.

7 Haziran 1982- Lizbon (Portekiz) Erkut Akbay-Nadide Akbay: Türkiye’nin Lizbon Büyükelçiliği İdari Ataşesi Erkut Akbay otomobilinde uğradığı silahlı saldırıyla katledildi. Otomobilde bulunan eşi

Nadide Akbay da yaralı olarak kaldırıldığı hastanede bir süre sonra yaşamını yitirdi.

27 Ağustos 1982 – Ottawa (Kanada) Atilla Altıkat: Türkiye’nin Ottowa Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Atilla Altıkat, silahlı saldırıyla katledildi.

9 Eylül 1982 – Burgaz (Bulgaristan) Bora Süelkan: Türkiye’nin Burgaz Başkonsolosluğu İdari Ataşesi Bora Süelkan katledildi.1982’de yaralanmayla sonuçlanan şu saldırılar da gerçekleşti:

-8 Nisan’da Türkiye’nin Ottawa Büyükelçiliği Ticaret Müşaviri Kani Güngör, uğradığı silahlı saldırıda yaralandı.

-21 Temmuz’da Türkiye’nin Rotterdam Başkonsolosu Kemal Demirer’e konutu önünde silahlı saldırı düzenlendi. Demirer, olaydan yara almadan kurtulurken, saldırgan yaralı olarak yakalandı.

9 Mart 1983 – Belgrad (Yugoslavya) Galip Balkar: Türkiye’nin Belgrad Büyükelçisi Galip Balkar’a 2 terörist tarafından 9 Mart’ta silahlı saldırı düzenlendi. Olayda ağır yaralanan Balkar, 11 Mart’ta hayatını kaybetti. Olayda, bir Yugoslav öğrenci de öldü. Saldırıyı Kirkor Levonyan ile Raffi Aleksandr adlı Ermeni teröristler gerçekleştirdi.

14 Temmuz 1983 – Brüksel (Belçika) Dursun Aksoy: Türkiye’nin Brüksel Büyükelçiliği İdari Ataşesi Dursun Aksoy, Ermeni teröristlerce katledildi.

27 Temmuz 1983 – Lizbon (Portekiz) Cahide Mıhçıoğlu: Türkiye’nin Lizbon Büyükelçiliği, 5 Ermeni terörist tarafından basıldı ve bina içindekiler rehin alındı. Baskın sırasında büyükelçilik Müsteşarı Yurtsev Mıhçıoğlu’nun eşi Cahide Mıhçıoğlu hayatını kaybetti.

28 Nisan 1984 – Tahran (İran) Işık Yönder: Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği Sekreteri Şadiye Yönder’in eşi, İran ile Türkiye arasında ticaret yapan işadamı Işık Yönder, ASALA. tarafından katledildi.

20 Haziran 1984 – Viyana (Avusturya) Erdoğan Özen: Türkiye’nin Viyana Büyükelçiliği Çalışma Ataşesi Erdoğan Özen, otomobiline yerleştirilen bombayla katledildi. Olayı, “Ermeni Devrimci Ordusu” adlı örgüt üstlendi.

19 Kasım 1984 – Viyana (Avusturya) Enver Ergun: Türkiye’nin BM Temsilciliğinde görevli Enver Ergun, aracına yerleştirilen bombayla katledildi. Bu olayı da, “Ermeni Devrimci Ordusu” adlı örgüt üstlendi.

1984’te şu saldırılar da gerçekleşti:

-27 Mart’ta Türkiye’nin Tahran Büyükelçiliği Ticaret Müşavir Yardımcısı Işıl Ünel’in otomobiline bomba yerleştirmeye çalışan bir terörist, bombanın elinde patlaması sonucu öldü.-28 Mart’ta yine Tahran’da Büyükelçilik Başkatibi Hasan Servet Öktem ve Büyükelçilik Ataşe Yardımcısı İsmail Pamukçu, evlerinin önünde uğradıkları silahlı saldırıda yaralandılar.

7 Ekim 1991-Atina (Yunanistan) Çetin Görgü: Atina Büyükelçiliği Basın Müşaviri Çetin Görgü bilinmeyen terörist unsurlarca katledildi.

11 Aralık 1993- Bağdat (Irak) Çağlar Yücel: Bağdat Maslahatgüzarlığı İdari Ataşesi Çağlar Yücel suikastla katledildi.

4 Temmuz 1994-Atina (Yunanistan) Ömer Haluk Sipahioğlu: Atina Büyükelçiliği Müsteşarı Ö. H. Sipahioğlu, suikastla katledildi.

Yazımı bitirirken aklıma çocukken söylediğimiz bir tekerleme geldi,

123’ler YAŞASIN TÜRKLER

456 POLONYA BATTI

789 ALMAN DOMUZ

10 11 12 FRANSA TİLKİ

13 14 15 AMERİKA KALLEŞ

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.