15 Temmuz kutlamaları başladı

Programın ilk etkinliği Cumhuriyet Parkı’nda açılan Resim Sergisi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Bilik Günü kutlamalarının ilki Cumhuriyet Parkı’ndaki Gençlik ve Spor Müdürlüğü’nün düzenlediği, 15 Temmuz darbe girişimi olaylarının kronolojik anlatımını sağlayan resim sergisiyle başladı.

Ordu, millet ve polis işbirliği ile ezilen Amerikancı-FETÖ darbe girişiminin 4’ncü yıldönümü ülkede ve ilimizde çeşitli faaliyetlerle kutlanıyor.

Devlette ABD’nin silahlı operasyonal kuvveti Gladyo temizliğinin önünün açıldığı, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Emniyet ve Yargıda FETÖ temizliğinin yapıldığı 15 Temmuz hain FETÖ darbesinin ezilmesinin 4’üncü yıldönümünde Türkiye ve ilimizde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Bilik Günü coşku ve heyecanla kutlanıyor.

Kutlama programının ilk faaliyeti, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün Cumhuriyet Parkı’nda düzenlediği, 15 Temmuz darbe girişimi olaylarının kronolojik sırayla anlatıldığı resim sergisi oldu.

Resim sergisinin açılışı, Burdur Valisi Ali Arslantaş, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, Garnizon ve 58. Piyade Eğitim Alay Komutanı P. Alb. Cenk Baburşah, İl Jandarma Komutanı J. Albay Orhan Kılıç, İl Emniyet Müdürü Ümit Bitirik, protokol üyeleri ve 15 Temmuz şehidimiz Akif Altay’ın ailesince yapıldı.

Kurdele kesiminden sonra protokolle birlikte sergi gezildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir