19 Mayıs coşkusu (Alternatif tören)

2016’dan beri olduğu gibi, geçmişin tortusu olarak milli bayramları milletçe ve topluca kutlama ve Türk milletinin Ata’sına çelenk sunarak minnetini ilan etmesinin önüne geçme zihniyetinin bir eseri olarak günümüze kalan, milli bayramların kutlanmasındaki kitlesel coşkunluğu yokeden Çelenk Sunma Yönetmeliği çerçevesinde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı bugün ikinci kez kutlandı.

Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak Türk milletinin kurtuluş ve kuruluş mücadelesini başlatmasının 102’inci yıldönümü bütün yurtta olduğu gibi Antalya’da da coşku, sevinç ve heyecanla, ancak milli kitleselliği parçalanmış olarak kutlandı.

Saat 10,00’da resmi kutlamayı müteakiben saat 11,00’de CHP’nin önderliğinde Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunu müteakiben Atatürk ve şehitlere saygı duruşu yapıldı. İstiklal Marşı okundu. Gençliğe hitabenin okunuşunu müteakiben tören sona erdi.  

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, belediye binası önünde ayrı bir tören düzenledi.

Antalya CHP Gençlik Kollarından 128 çıkışı

Öte yandan Antalya Büyükşehir Belediyesi saat:20.00’de Konyaaltı Varyanttan başlayan araçlı fener alayı, Muratpaşa Belediyesinin saat:15.30’da Işıklar Öğretmenevi karşısından başlayan bisiklet turu ve Kaleiçi yat limanından saat:17.45’de başlayan meşaleli teknelerin denizde Türk bayraklı programı 19 Mayıs kutlamasına ayrı bir renk verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir