“2022 kader yılı olacak”

Gündeme ilişkin önemli açıklamalar yapan Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, Doğu Akdeniz ve Ege’de Türkiye’ye yönelen tehdidin ABD eksenli olduğunu vurgulayarak, sorunların diplomasiyle değil silah yoluyla çözülebileceğini söyledi. Perinçek, Karadeniz’de Rusya- NATO gerilimine de değindi; NATO’nun doğuya doğru genişlemesinin Türkiye açısından tehlikelerine dikkati çekti. Vatan Partisi Liderinin gündeminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki terör teftişi de vardı.

Dünya ve Türkiye zor bir yılı geride bırakıyor.

Çeşitli çevrelerden geçen yılla ilgili değerlendirmeler geliyor.

Ulusal Kanal’da Sinan Sungur ile Mustafa İlker Yücel’in sorularını cevaplandırdığı Çıkış Yolu Programına katılarak gündeme ilişkin ve 2022 yılı hakkında değerlendirmelerde bulundu. Doğu Akdeniz ve Ege’de Türkiye’ye yönelen tehdidin ABD eksenli olduğunu vurgulayan Perinçek, Karadeniz’de Rusya- NATO gerilimine de değindi; NATO’nun doğuya doğru genişlemesinin Türkiye açısından tehlikelerine dikkati çekti. Vatan Partisi Liderinin gündeminde İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki terör teftişi de vardı.

“202 YILI BİR KADER YILI OLACAK”

Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, dış politika gündemini değerlendirdi. Dünyanın bir savaşla karşı karşıya olduğunu belirten Perinçek, “2022 yılı bir kader yılı olacak” dedi:

– Ocak ayı hem Karadeniz için hem Akdeniz için hem de Türkiye ve Rusya için kritik bir ay…

Rusya’nın Ankara Büyükelçisi Aleksey Yerhov, geçtiğimiz günlerde Vatan Partisi Genel Merkezi’ni ziyaret etmişti. Yerhov ile görüşmesinde Ukrayna sorunu ve Karadeniz’deki son durumu da ele aldıklarını belirten Doğu Perinçek, NATO’nun Doğuya doğru genişlemesinin Rusya’ya olduğu kadar Türkiye için de büyük bir tehdit olduğunu vurguladı.

– ABD, Ukrayna ve Gürcistan’ı NATO’ya olarak, hem Rusya’yı hem de Türkiye’yi kuşatma planını devam ettirmek istiyor.

– ABD eğer Rusya’nın kararlılığını dikkate almaz, tehdidi doğrudan doğruya Rusya’nın sınırlarına yerleştirirse Rusya’nın cevabının çok sert olacağını bütün dünyaya ilan etmek isterim. Zaten Putin de ilan ediyor. Ben bunun blöf olmadığını o kararlılığı gördüm görüşmemde… NATO’nun doğuya doğru genişlemesi demek Türkiye’ye ABD-NATO tehdidinin de çok ciddi boyutlara gelmesi demek…

-Karadeniz, Ege ve Akdeniz’de Türkiye’ye yönelen tehditlerin ABD ve İsrail eksenli olduğunu vurgulayan Perinçek, Yunanistan’daki Amerikan üslerine dikkati çekti. Ege ve Doğu Akdeniz’de sorunların diplomasiyle değil, silah yoluyla çözülebileceğini belirtti.

-Doğu Perinçek, Suriye konusunda da, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun “Suriye’de PKK’ya karşı her kesimle iş birliğine hazırız” açıklamasının önemli olduğunu söyledi.

-Ekonomideki gündemine de değindi Doğu Perinçek… Dövize devletçi müdahalenin yapıldığı 20 Aralık’ın Türkiye için milat olduğunu söyledi. Türkiye’nin, iflas eden neoliberal politikaları terk ederek, milli politikalara yöneldiğini belirtti.

-Doğu Perinçek’in gündeminde, İçişleri Bakanlığının İstanbul Büyükşehir Belediyesine başlattığı terör teftişi de vardı.

bU HABERLER DE İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.