23 Nisan, resepsiyonlara sığmaz parçalar

Milli İstiklal Savaşı ve milli devrimle kurulan TBMM’nin geleceğinin ve varlığının çocuklarımıza hediye edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resepsiyon tartışmalarıyla gündeme gelmesine ülkede ve ilimizde halk isyan etti. Alternatif kutlama programlarıyla salonlara ve alanlara sığmayan halk, ilimizde de bütün yasaklamalara rağmen “inadına milli bayramımızı kutlarız” dedi. Cumhuriyet Meydanında toplanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Eğitim İş, Vatan Partisi, ÇYDD, ADD üye ve temsilcileri Atatürk Anıtına çelenk sundu. Eğitim İş Başkanı Halil Ercan, topluluk adına günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı.

AKP Hükümetleri, milletleşme sürecinde etkili olan milli bayramların bütün halkın katılımıyla kutlanmasını önlemeye yönelik olarak çelenk sunma yönetmeliğini değiştirdi. Ancak amacına ulaşamadı. Ülke sathı kutlama alanına dönüştü. Alternatif kutlama programları geliştirildi. Bu yıl da tam tersi yapılması gerekirken, Batı destekli Amerikan kara gücü bölücü terör örgütünün istediği ortamın yaratılmasına katkı sağlayacak şekilde, kendileri düğünlerde, kumar masalarında fink atmalarına rağmen, şehitler bahane edilerek 23 Nisan resepsiyonunun iptal ettiler. Milli İstiklal Savaşı ve milli devrimle kurulan TBMM’nin geleceğinin ve varlığının çocuklarımıza hediye edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın resepsiyon tartışmalarıyla gündeme gelmesine ülkede ve ilimizde halk isyan etti. 23 Nisan’ın resepsiyonlara sığmayacağını, o dar alanı parçalayacağını anlayamadılar. Alternatif kutlama programlarıyla salonlara ve alanlara sığmayan halk, ilimizde de bütün yasaklamalara rağmen “inadına milli bayramımızı kutlarız” dedi. Cumhuriyet Meydanında toplanan Cumhuriyet Halk Partisi (CHP), Eğitim İş, Vatan Partisi, ÇYDD, ADD üye ve temsilcileri Atatürk Anıtına çelenk sundu. Eğitim İş Başkanı Halil Ercan, topluluk adına günün anlam ve önemi üzerine bir konuşma yaptı.

Törene Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Burdur Milletvekili Dr. Mehmet Göker, CHP İl Başkanı Barış Ayten, Eğitim İş Başkanı Halil Ercan, Vatan Partisi İl Başkanı İbrahim Kılınç, ADD Şube Başkanı Osman Gök, partililer, kitle örgütü ve sendika üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Günün anlam ve önemi üzerinde yaptığı konuşmada Eğitim İş Şube Başkanı Halil Ercan, Milli İstiklal Savaşı ve Milli Devrimle kurduğumuz Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM’nin) geleceğinin ve varlığının çocuklarımıza armağan edildiği 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın terör örgütünün istediği şekilde yasaklanarak ya da bazı kutlamalarının iptal edilerek değil, daha da etkin kutlamamızın gerektiğini belirtti.

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir