23 Nisan, Türk Devrimi’nin günüdür.

Vatan Partisi Burdur İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayınlayarak halkın bayramını kutladı. Başkan Aşkar, “23 Nisan, Türk Devrimi’nin günüdür” dedi.

Özü milli egemenlik olan, ancak bu özün gölgede kalması için “Çocuk bayramı” kısmı bilinçli olarak abartılan 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle yayımladığı mesajında 23 Nisan’ın, “başı dik, bağımsız yaşama azmimizin sembolü” olduğunu vurgulayan Vatan Partisi Burdur İl Başkanı Hayat Harputlu Aşkar, “23 Nisan, saltanatı tasfiye ettiğimiz, İstanbul’daki emperyalist esiri ve işbirlikçisi padişah hükümetine karşı Ankara’da İstiklal Savaşı’mızı yönetecek olan Devrimci Meclis (Birinci Meclis’i) ve Devrimci Hükümeti inşa ettiğimiz gündür” değerlendirmesinde bulundu.

Mustafa Kemal’in, Anadolu’ya 19 Mayıs 1919 tarihinde 23 Nisan için çıktığının altını çizen Başkan Aşkar, “Atatürk’ün İstanbul’dan ayrılırken stratejik hedefi, Ankara’da Devrimci Hükümeti kurmaktı; temel amacı 23 Nisan Devrimi’ni yapmaktı” ifadelerini kullandı.

Başkan Aşkar şu görüşleri belirtti:

23 Nisan, BMM ordularının Zafer Bayramı olan 30 Ağustos’a yolaçan tarihi olaydır.

23 Nisan, doğuda düşman ordularının Kafkas dağlarının arkasına süpüren, Adana, Antep, Maraş’ı Fransız işgalinden kurtaran, İngiliz emperyalizminin üzerimize sürdüğü Yunan ordularını Akdeniz’e döken stratejik ilk hamledir.

23 Nisan, aynı zamanda 29 Ekim’de ilan ettiğimiz Cumhuriyet’imizin kurulduğu gündür.

“23 Nisan, İstiklal Savaşı’mızın stratejik noktasıdır” diyen Başkan Aşkar, “Geriye kalan bütün eylemler ya o hedefe yönelik eylemlerdir ya da onun sonucu işlerdir” görüşünü savundu.

Başkan Aşkar sözlerine şu görüşlerle son verdi:

“Bugün gene stratejik hedefimiz, Atatürk’ümüzün açtığı yolda ilerlemektir. Bugün de içinden geçtiğimiz –temel köşe başları Silivri duvarlarının yıkılması, ABD kara kuvveti bölücü terör örgütü PKK’nın hendeklere gömülmesi, ABD Gladyosu FETÖ’nün ezilmesi, Amerikan-İsrail terör koridorunun parçalanması olan İkinci İstiklal Savaşı’mızın da temel görevi ‘Kemalist Devrimi Tamamlamak’tır. İkinci İstiklal Savaşı’mızı -Vatan Savaşı ve Üretim Devrimini- kesin zafere ulaştırmanın da kilidi Ankara’da Milli Hükümeti kurmaktan geçiyor; yani 23 Nisan’dan geçiyor.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir