3600 göstergeyle EYT’nin çözümünün bir başka bahara kaldığı Ortaya çıktı!

Memurlar için 3600 ek gösterge ve emeklilikte yaşa takılan vatandaşların EYT’lilerin mağduriyetlerinin giderilmesi konusunda alınan son karar ortaya çıktı. Buna göre, TBMM’nin önümüzdeki hafta askerlik düzenlemesinin görüşülmesinin ardından kapanması bekleniyor. 3600 ek gösterge ve EYT ise gündemde gözükmüyor

TBMM’nin önümüzdeki hafta askerlik düzenlemesinin görüşülmesinin ardından kapanması bekleniyor. 3600 ek gösterge ve EYT ise gündemde gözükmüyor. Siyasi parti liderleri ve milletvekilleri ise hemşerilerini etkilemek için İstanbul’da seçim çalışmalarına katılacak

İstanbul’da yenilen seçimler öncesinde TBMM’nin gündemine, siyasi partilerin 31 Mart yerel seçim vaatleri arasında yer alan 3600 ek göstergenin yanı sıra Emeklilikte Yaşa Takılanlarla ilgili herhangi bir yasal düzenlemenin gelmesi beklenmiyor.

“3600 YÜKSEK MALİYETLİ”

Aydınlık gazetesinden Zihni Erdem’in haberine göre, Erdoğan, milletvekilleriyle yaptığı toplantıda, Ak Partili milletvekillerinin 3600 ek gösterge ve EYT’liler ile ilgili sorularını da yanıtladı. Erdoğan, EYT düzenlemesinin yapılmayacağını, 3600 ek göstergeyi de getireceği yüksek maliyet nedeniyle hemen gündeme almayacaklarını belirtti. Hürriyet’in haberine göre Erdoğan bu konudaki sorular üzerine, “muhalefet bu konuyu sürekli gündeme tutsa da bizim gündemimizde yok. Aksi halde sistemi çökertiriz. Seçimi alacağız diye popülist politika yapmayacağız. Dünyanın süper ülkesi değiliz. Seçimi alacağız diye millete olmayacak sözler veremeyiz. Ama ileride uygun bir zemin bulunursa, kamuoyunda tartışıldığı şekilde değil de sosyal güvenlikte dengelere bozmayacak şekilde düzenlemeler yapılabilir” şeklinde cevapladı.

ERDOĞAN: “MÜMKÜN DEĞİL!”

Aile, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’un “1 milyon 300 bin EYT’li var. 10-60 milyarlık bir maliyeti olur” bilgisini vermesi üzerine de Erdoğan’ın “Mümkün değil bu” ifadelerini kullandığı belirtildi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir