3’ünci doz aşılama yarın başlıyor

Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu’nun bugünkü toplantısında alınan kararları sosyal medya hesabı üzerinden açıklayan Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca, 3’üncü doz aşının Pazartesiden itibaren başlayacağını, iki doz arasının ise 4 haftaya indiğini ifade etti.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Koronavirüs Bilim Kurulu Toplantısı’nın ardından açıklama yaptı. Bakan Koca, sosyal medya hesabı üzerinden açıklayan Sağlık Bakanı Dr. Fahreddin Koca, 3’üncü doz aşının Pazartesiden itibaren başlayacağını, iki doz arasının ise 4 haftaya indiğini ifade etti.

Bakan Koca’nın açıklamalarından öne çıkanlar:

AŞILAMADA YENİ ADIM

Bakan Koca, 2 doz aşı olmuş 50 yaş ve üzeri vatandaşlarla sağlık çalışanlarının yarından itibaren istedikleri aşıyla 3’üncü doz aşılarını olmak üzere randevu alabileceklerini belirterek, “Vatandaşlarımız ve sağlık çalışanlarımız ilk iki dozda hangi aşıyı yaptırmış olurlarsa olsunlar üçüncü doz olarak istedikleri aşıyı olabilirler” ifadelerini kullandı.

2 DOZ ARASI 4 HAFTAYA İNDİ

Öte yandan Bakan Koca, daha önce hastalığın üzerinden 6 hafta geçtikten sonra aşı hakkının tanımlanabildiğini, bugünden itibaren ise bu sürenin üç aya indirilmiş olduğunu vurgulayarak, “Elde edilen yeni veriler ışığında BioNTech aşısının ilk dozunu olan vatandaşlarımızın ikinci dozlarını 4 hafta sonra olabilecek şekilde randevu almaları uygun bulunmuştur” diye konuştu.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir