4 günlük bayram yasakları öncesi Vali Şıldak’tan uyarılar

Vali Şıldak, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, 4 günlük sokağa çıkma yasağı ile ilgili önemli uyarılarda bulundu; vatandaşların temel ihtiyaçları için her türlü tedbirin alındığını belirterek tedirgin olunacak herhangi bir durumun olmadığını belirtti.

81 ilde ve ilimizde Ramazan Bayramı süresince yeni tip Koronavirüs (Kovid19) salgını tedbirleri kapsamında 4 günlük sokağa çıkma yasağı konulmasıyla ilgili olarak Burdur Valisi Hasan Şıldak sosyal medya hesabından paylaşımda bulunarak önemli uyarılarda bulundu.

Yaptığı açıklamada, gıda satış yerlerinde bir yoğunluk yaşanmamasını rica eden Vali Şıldak, Burdurlulara seslenerek, fırınların dört gün boyunca evlere servis yapacağını ifade etti.

Vatandaşların rahat ve huzurlu bir bayram geçirmeleri için ihtiyaç duyulacak hizmetlerin sunulmasıyla ilgili gerekli hazırlıkların yapıldığını belirten Vali Şıldak, sosyal medya hesaplarından ve Valilik Sitesinden gerekli bilgilendirme ve nöbet çizelgelerinin duyurulduğunu aktardı.

Koronavirüsle mücadelede normalleşme sürecindeki başarının tamamen herkese bağlı olduğunu ifade eden Vali Şıldak, paylaşımına, hemşerilerine güvendiğini belirterek, Burdur’un süreç içerisinde gösterdiği duyarlılığı devam ettirerek, dört günlük bu önemli süreci de başarıyla tamamlayacağına inandığını belirterek son verdi.

Vali Şıldak’ın paylaşımı şöyle:

“Saygıdeğer Burdurlular,

Bu gece 24.00 itibariyle 4 gün sürecek sokağa çıkma kısıtlaması başlıyor.

Bu konuda vatandaşlarımızın temel ihtiyaçları için her türlü tedbir alınmıştır.

Gıda satış yerleri bu gece 23.00’a kadar açık olduğu gibi Cumartesi günü de 10.00-17.00 saatleri arasında açık olacaktır.

Fırınlar ise dört gün boyunca evlere servis yapacaktır.

Bunun dışındaki diğer hizmetler konusunda da hazırlıklar yapılmıştır. Ayrıntılı bilgiler sosyal medya hesaplarımızdan duyurulmuştur.

Dolayısıyla, vatandaşlarımızın rahat ve huzurlu bir bayram geçirmelerini istiyorum. Gıda satış yerlerinde bir yoğunluk yaşanmamasını özellikle rica ediyorum. Market, bakkal, kasap, tatlıcı, fırın gibi yerlerde bir yığılma olması için hiçbir sebep yoktur.

Bütün vatandaşlarımızın belirttiğim konularda özenli davranmalarını, her zaman maske kullanımı ve sosyal mesafe kuralına uymayı hayatlarının bir parçası haline getirmelerini arzu ediyorum.

Koronavirüs mücadelesinde normalleşme sürecindeki başarı tamamen bize bağlı.

Burdur duyarlılığını koruyacak, dört günlük bu önemli süreci de başarıyla tamamlayacaktır.

Bütün hemşerilerime bu konuda da güveniyor, şimdiden teşekkür ediyor, sağlık içinde güzel günler diliyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir