ABD’nin soykırım küstahlığının temel sebebi

Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek, Haber Global Televizyonunda canlı yayınlanan, Uluslararası İlişkiler Uzmanı Prof. Hasan Ünal, Uluslararası Hukuk Uzmanı Prof. Selami Kuran, E. Büyükelçi Dr. Oğuz Çelikkol’un katıldığı Saynur Tezel’in yönettiği “Biden neden soykırım yalanına sarıldı?” programında yaptığı çarpıcı açıklamalarla, yaşadığımız kritik sürece açıklık getirdi ve Biden’ın küstahlığının temel sebebine parmak bastı. Dr. Perinçek, “Türkiye, ABD’nin kontrolünden çıkıyor. Bu son derece kritik bir süreç, dünya dengelerini değiştiriyor” dedi.

“ABD’nin kontrolünden çıkan bir Türkiye” olduğuna parmak basan Dr. Perinçek, yaşanan bu olayı “çok nazik bir süreç” olarak değerlendirdi.

ABD’nin kontrolünden çıkan Türkiye’nin, ABD’nin “kara gücüm” dediklerini, “bizim ordumuzun içindeki, polisimizin içindeki güçlere karşı silahla savaşan ve onları ezen, bastıran bir Türkiye” olduğunu belirtiyor.

DIŞ CEPHEDE AMERİKAN EHEMENLİK ALANINA GİRİYOR

Konuşma esnasında televizyonun alt yazıda da geçtiği haberlere işaret ederek, “Pençe-Şimşek, Pençe-Yıldırım… Bunlar Amerika’ya karşı operasyonlar. Türk ordusu Amerika’nın egemenlik sahasına giriyor; oralarda Amerikan’ın ‘kara gücüm’ dediği kuvvetleri bastırıyor” ifadelerini kullandı.

İÇ CEPHEDE HENDEKLERE GÖMÜYOR

Dış cephedeki operasyonların yanında Türk ordusunun iç cephede de, yurt içinde de ABD kara kuvvetlerini kazdığı “hendek”lere, ilan ettiği “özerklik çukur”larına gömdüğü belirtiyor.

ABD KONTROLÜNDEN ÇIKAN VE DÜNYA DENGELERİNİ DEĞİŞTİREN BİR TÜRKİYE

Bu sürecin “çok nazik” bir süreç olmasını ise “bütün dünya dengelerini değiştiren bir olay” olmasına bağladı. Türkiye’nin sıradan bir ülke, örneğin “bir BAE falan olmadığı”nı ifade eden Dr. Perinçek, “Türkiye’nin ABD’nin kontrolünden çıkması ve Asya’ya yerleşmesi bütün dünya dengelerini etkiliyor. Amerika da bunu saptıyor. Dolayısıyla yaşadığımız süreç çok nazik” şeklinde konuştu.

Dr. Perinçek, ABD’nin görülmemiş şekilde Türkiye’ye çullanmasının, son olarak kendisinden önceki hiçbir başkanın yapmadığı bir şeyi, sözde “Ermeni Soykırımı”nı tanımasının nedeni olarak bu “kritik süreci” gösterdi.

Peki, görülmemiş şekilde ülkemize çullanan ABD’nin hamleleri neler?

Neler yapılması gerekir?

Olaylar ve kurulacak strateji…

İşte cevabı!

İTTİFAKLAR ŞİMDİ OLMAYACAKSA NE ZAMAN OLACAK?

  • ABD, balkanlardaki birçok üssüne Karaağaç’ta bir yenisini ekledi. Burada Yunanistan’la Türkiye’yi hedef alan geniş katılımlı ortak tatbikatlar yapıyor.
  • ABD, Girit’e yığınak yapıp buradan da ülkemizi tehdit eden İsrail ve Yunanistan’la Akdeniz’de ortak tatbikatlar yapıyor.
  • Yunanistan kendine ait ve sonradan işgal ettiği adalara silah yığıyor. Fransız donanmasına ait gemiler, bölgeye geliyor.
  • ABD, İsrail güney Kıbrıs’a da ciddi yığınaklar yapıyor. KKTC’yi ve ülkemizi tehdit ediyor.
  • NATO, kuzey Irak’a asker ve mühimmat yığma kararı aldı. Çünkü Türk harekâtlarıyla oradaki kara güçleri ağır hasar aldı ve dağılmak üzereler.
  • ABD, Suriye’nin Kuzeyinde yeni üsler kuruyor ve burada PKK/PYD’yi donatıp eğitiyor.
  • Bulgaristan ve Ukrayna üzerinden Türkiye ve Rusya’yı Karadeniz’de sıkıştırmaya çalışıyor.

Bunlar yaşanırken tabii ki öncelikle kendi gücümüze güveneceğiz ama büyük kuvvetlere karşı büyük yığınaklar yapmak şarttır. Rusya, İran, Irak, Suriye, Azerbaycan ve diğer Türk cumhuriyetleri ile karşılıklı menfaatlerimiz doğrultusunda ittifak potansiyelimizi değerlendiremeyeceksek ne zaman değerlendireceğiz? Böyle bir ittifak, ABD ve İsrail haydutlarını bize karşı yanlış bir hamle yapmaktan alıkoyar. Yani Yunanistan’ı maşa gibi kullanıp bize saldırtmalarını önler.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir