Afife nineden Mehmetçik’e örnek jest

Bütün malvarlığını Mehmetçik Vakfına bağışladı

Bütün malvarlığını Mehmetçik Vakfına bağışlayan Yeşilovalı Afife Özmen, “askerlerime helalühoş olsun!” dedi.

Burdur/ Yeşilova ilçesine bağlı Gençali köyünde tek başına yaşayan 85 yaşındaki Afife Özmen bütün malvarlığını hazırladığı ve Notere onaylattığı vasiyetnameyle Mehmetçik Vakfı’na bağışlaması ve asker sevgisi kamuoyunda örnek ve anlamlı bulundu. Aydınlık Gazetesi’nin AA’na dayandırdığı haberine göre, Gençalili Afife Özmen bu kararı eşi ölmeden önce birlikte almışlar.

Çocuğu bulunmayan, 4 yıl önce de eşini kaybeden Afife nine, kendisine ait tarla, bahçe, eşya, ev ve bankadaki 26 bin liradan oluşan bütün mal varlığının öldükten sonra Mehmetçik Vakfına kalması için bir vasiyetname hazırladı.

ASKER HASSASİYETİ SEBEBİYLE TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Vasiyetnameyi noterde tasdik ettiren Özmen, vasiyetnamenin bir nüshasını da Mehmetçik Vakfına verdi. Afife nineye duyarlı yaklaşımından dolayı teşekkür belgesi verildi.

İNSANLARA YARDIM ETMEYİ ÇOK SEVİYOR

Özmen, yaptığı açıklamada, eşi ölmeden önce mal varlığını bağışlama kararı aldıklarını söyledi.

Hayatı boyunca insanlara yardım etmek için çaba gösterdiğini aktaran Özmen, darda kimi görse imdadına koştuğunu dile getirdi.

ASKER SEVGİSİ ÖRNEK OLUYOR

Öldükten sonra malını, çocuğu gibi sevdiği asker ve yakınlarına vermek istediğini ifade eden Özmen, “askerlere karşı her zaman bir ilgim olmuştur. Ülkesini, vatanını, canı pahasına koruyan Mehmetçiklere büyük sevgi besliyorum. Ne zaman sıkışsam, komutanlardan yardım almışımdır. Bu yüzden vakfa bağışta bulundum. Mal varlığım askerlerime helalühoş olsun” diye konuştu

MUHTACI HİMMETLERİN AFİFE ANNESİ

Gençali köyü muhtarı Osman Kabay, hayırsever Afife Özmen’e tüm işlerinde yardımcı olmaya çalıştığını söyledi. Özmen’in herkese yardım ettiğini vurgulayan Kabay, “Afife anne köyde yardıma ihtiyacı olanlara, muhtarlığımızın parke taşı ve soğuk su çalışmalarına, ilçedeki okullara hep destek vermiştir” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir