AK Parti’de metal yorgunluğu operasyonu başladı

Burdur AK Parti’de Genel Merkez İsteği İle Güven Çelik İstifası

Cumhurbaşkanlığı ve genel seçim için hazırlıkların hızlandığı, mevcut kadrolarla seçim kazanmanın imkânsızlığını saptayan Erdoğan ile Başbakan’ın parti örgütlerini yenilemek için düğmeye bastığı belirtilen AK Parti’de ülke çapında ve ilimizde temizlik başlatıldı. İlimizde ilk kurban Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Güven Çelik oldu.

AK Parti ve Cumhurbaşkanı Erdoğan bir yandan cumhurbaşkanlığı ve genel seçimi erkene alma çalışmaları yaparken, diğer yandan parti örgütlerini yenileme çalışmalarına başladığı belirtiliyor. Özellikle önümüzdeki döneme ilişkin program belirlenmeye çalışılırken, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın üzerine vurgu yaparak belirttiği “örgütlerde metal yorgunluğu”na karşı alınacak önlemlerin de masaya yatırıldığı ifade ediliyor. Partinin mahalli kadrolarında FETÖ ile irtibatlı kişilerin yoğunluğu ve bu kişilerin “partinin kılcal damarlarına kadar sirayet ettiği ve kendilerini gizlediği”nin saptandığı, bu konuda yoğun çaba sarfedildiği ileri sürülüyor.

Kongreler sürecinin başladığı belirtilen AK Parti’de “metal yorgunluğu”nu tasfiye etmek için yüzde 60 temizlik yapılacağı iddia edilirken, “metal yorgunluğu”na karşı ilimizde ilk tedbirin Teşkilatlanmadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Güven Çelik’in genel merkezce istifasının istendiği belirtiliyor.

Kongreler için start verildiğine, FETÖ üyelerinin partinin kılcal damarlarına kadar girdiklerini ve kendilerini gizlediklerine, bu konuda çok sayıda ihbar olduğu için gerçek FETÖ’cülerin ortaya çıkarılmasındaki zorluklara değinen bir AKP MKYK üyesinin basına yansıyan açıklamaları karşısında Güven Çelik’in istifası kamuoyunda farklı yorumlara sebep oldu.

 

 

 

 

 

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir