Akbıyık’tan Kovid19 açıklaması

Dün basına yansıyan Genel Merkez talimatıyla her hafta rutin Kovid19 testi yaptırdıkları haberi üzerine İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Akbıyık, oğlunun kronik rahatsızlığı bulunduğu, kendisinin de görev i gereği sürekli sahada bulunması nedeniyle test yaptırdığını, bunun da şimdiye kadar toplam 3 testi bulduğunu belirtti.

Geniş bir toplantıya geç gelmesinin gerekçesini açıklarken ağzından kaçırdığı Genel Merkez talimatıyla her hafta Koronavirüs testi yaptırdıkları ifşasının basına yansıması sonucu açıklama yapmak zorunda kalan İl Genel Meclisi Başkanı Murat Akbıyık, oğlunun kronik rahatsızlığını öne sürdü.

Diyalog aynen şöyle cereyan etti:

“Toplantıya geç gelen Akbıyık’a Ercengiz: Hayırdır, aksi bir durum yok değil mi?

Akbıyık: Yok, Yok; Korona testi yaptırdım, o yüzden geç geldim.

Ercengiz: Ne oldu, yakınızda temaslı olduğunuz biri mi oldu?

Akbıyık: Yok Başkanım öyle değil! AKP Genel Merkezinden gelen talimatla her hafta rutin Korona testi oluyoruz.

Ercengiz: Sizinki can da bizimki ne?!”

Diyaloğu, Başkan Ercengiz telefonda doğruladı.

Bu durumda Başkan Akbıyık, Nihat Ülkü ile Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’in yalan söylediğini iddia etmektedir.

İşte Akbıyık’ın açıklaması!

Saygıdeğer Dostlarımız; bu açıklamayı bir AK Partili siyasetçi olarak değil, İl Genel Meclisi Başkanı olarak ta değil, Kronik rahatsızlığı olan bir evladın babası olarak açıklama yapmak zorunda kaldım.

Bahse konu toplantıda bahsedilen konu bir latifeden ibarettir.

Kendimin de sürekli olarak vatandaşlarımızla ve toplum içerisinde ziyaretlerde olmam, özellikle Ankara’ya ve İl dışına görev icabı yaptığımız sık ziyaretler, İl Özel İdaremizce yapılan hizmetlerin takibi ve kontrolü nedeni ile Covid19 testini kendimden çok, tedavi süreci devam eden oğlum için mecburen yaptırmak zorundayım.

Bugün yaşanan Hadise’nin çarpıtılarak siyasete malzeme edilmesi ve vatandaşlarımızın hakkının yenilmesi gibi bir algıya dönüşmesi beni ve ailemi derinden etkilemiştir. Bugün Yapılan; Belediye Başkanının, İl Genel Meclis üyelerinin, Belediye Meclis üyelerinin, Köy muhtarlarımızın, Birim Müdürlerimizin ve Memurların da bulunduğu toplantıda, Belediye Başkanı ile yaptığım bir konuşmamın çirkin bir şekilde çarpıtılarak sosyal medyada CHP merkez ilçe başkanı ve CHP’li Belediye meclis üyesi tarafından AK Partimizin adını da kullanarak malzeme edilmesi siyaseten AK Partimize zarar vermesi hesaplanırken, ailemi en derinden üzmüştür. Şunu da belirtmeliyim ki ; Covid 19 ‘un başlangıcından bu yana şahsımın yaptırdığı toplam test sayısı 3 (üç) tür.. CHP merkez ilçe başkanı ve CHP’li Belediye meclis üyesinin paylaşımlarında söyledikleri her hafta düzenli olarak test yapılması gibi bir olay kesinlikle olmamıştır.

Saygıdeğer Dostlarımız.; Sağlığın , Siyasete malzeme edilemeyecek kadar hassas bir konu olduğunu düşünüyorum ki, konu benim evladımdır.

Bu gerekçelerle Sosyal medya hesaplarında ithamlarda ve paylaşımlarda bulunan ilgili kişileri kınıyorum. Kendilerini Allaha havale ediyorum…

Tüm Dostlarımdan Allah Razı Olsun.

Nihat Ülkü Akbıyık’ın açıklamasının altına yaptığı yorumda aynen şöyle demektedir.

TC Nihat Ülkü Sayın Başkan öncelikle evladınıza acil şifalar dilerim. Yazdığım cümleler içinde bir tane değiştirerek yazdığım konu varmı? Olayı tekrar yazıyorum. Siz toplantıya biraz geç kaldınız geldiğinizde Belediye Başkanımız hayırdır geciktiniz olumsuz bir durum yok demi deyince sizde yok yok başkanım corona testi yaptırdım o yüzden geciktim dediniz. Başkanımızda hayırdır yakınında veya çevrende bulaş falan mı oldu deyince sizde yok Başkanım akp genel merkezimizden gelen talimatla her hafta rutin corona testi yaptırıyoruz dediniz. Başkanımızda oh sizinki canda bizimki ne diye sordu. Bu konuşmada yanlış yazdığım veya ilave ettiğim tek kelime varsa sizden özür dileyeceğim. Çocuğunuzun konusu bile geçmedi deseydiniz ki çocuğum kronik rahatsız o yüzden test yaptırıyorum diye hiç bu konuyu gündeme getirmezdim. Konusu hiç geçmemiş çocuğunuz yüzünden ajitasyon yapmanız hiç yakışmadı. Çocukları bu tür siyaset işlerine alet etmeyin lütfen. O toplantıda 2 köy muhtarı akp Bucak il genel meclis üyesi ve diğer akp li üyeler vardı. Beni hedef göstermeden önce lütfen ne dediğinizi iyi hatırlayın saygılar. Ayrıca ben sizden özür beklemiyorum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir