“Amerikan askerleri İncirlik’ten kovulsun!”

Türkiye Gençlik Birliği (TGB) ABD Başkanı Joe Biden’a Ankara’da ABD Büyükelçiliği önünden; İstanbul’da ise ABD Başkonsolosluğu önünden seslendi. TGB, “ABD’nin sözde soykırım kararı yok hükmündedir” diyerek İncirlik ve Kürecik üslerinden ABD askerlerinin derhal kovulması gerektiğini söyledi.

Türkiye Gençlik Birliği, ABD Başkanı Joe Biden’ın 1915 olaylarını ‘Ermeni Soykırımı’ olarak tanıyacağını ilan etmesi üzerine harekete geçti. TGB, “ABD’ye yanıtı İncirlik’e el koyarak verelim” dedi. TGB, İstanbul’da Vatan Partisi ile birlikte basın açıklamaları yaptı. Basın açıklamalarında “Soykırım Yapmadık Vatan Savunduk”, “PKK’ya Silahlar İncirlik’ten Gidiyor”, “Perinçek’in AİHM Zaferi Yalanları Bitirdi” yazılı dövizler taşındı. Açıklamada “Soykırım Yalanı Amerikan Planı, Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” sloganları atıldı.

TGB’nin resmi sitesinde yapılan paylaşıma göre, TGB Genel Başkanı Dilek Çınar, açıklamasına “Burası Bizans değil Türkiye, Konstantinapol değil İstanbul! ABD’nin Haçlı rüyasını, kâbusa çevireceğiz” diyerek başladı. Çınar, Biden’ın her 24 Nisan’da gündeme gelen sözde soykırım tartışmalarının ötesine geçen bir karara imza attığını ifade ederken bu kararın, ABD’nin Türkiye’ye yönelik kuşatma planında yeni bir safhaya geçtiğini söyledi. Biden’ın açıklaması ABD emperyalizminin hücum borusudur Çınar, “Biden’ın açıklamasındaki ‘böyle bir zulmün bir daha yaşanmaması’ ifadesi, 2. İstiklal Savaşı vermekte olan ülkemize karşı ABD emperyalizmi tarafından çalınan hücum borusudur. Biden’ın başında olduğu Amerika Anadolu’ya ve Asya’ya başlatacağı yeni Haçlı Seferi’nin ilk adımını atmıştır” dedi.

Dünyanın en büyük katliamcısı olan Amerika Birleşik Devletleri’nin, Türk milletini soykırımcı ilan edip diz çöktüremeyeceğini söyleyen Çınar, “Türk milletinin her ferdi, uluslararası hukuka saygı duyan herkes, bu yasadışı kararı ayaklarının altında çiğneyecektir” dedi.

Çınar açıklamasında soykırımın hukuki bir tanım olduğunu vurgulayarak Vatan Partisi Genel Başkanı Dr. Doğu Perinçek’in AİHM’de kazandığı zaferi hatırlattı ve “Türkiye hem tarihönünde hem de hukuk önünde sonuna kadar haklıdır. Soykırım yapmadık, vatanımızı savunduk. AİHM’de de haklılığımızı tüm dünyaya ispatladık. Amerika’dan gelen bu saldırıya karşı Türkiye, içinde bulunduğu mevziyi doğru saptamalı ve saldırılara karşı cevabını özgüvenle ortaya koymalıdır” dedi.

BEŞ MADDELİK ACİL EYLEM PLANI

Çınar, “Türkiye’ye yönelen tehditlere ciddi cevaplar verilmelidir” diyerek beş maddelik acilen atılması gereken adımları sıraladı.

  1. Türkiye elindeki AİHM kararı silahını kullanmalıdır.
  2. Türkiye ABD tehditlerine karşı komşu ülkelerle derhal işbirliği yapmalıdır. PKK’nın üzerine Suriye’yle birlikte gitmelidir.
  3. Türkiye Doğu Akdeniz ve Karadeniz’deki ABD tehdidine Rusya ile işbirliği yaparak cevap vermelidir.
  4. Soykırım Yalanlarının yanında saf tutan, PKK’nın siyasi kolu HDP kapatılmalıdır.
  5. KKTC’nin tanıtılması için Türkiye güçlü adımlar atmalıdır.

BİDEN’IN YENİ HAÇLI SEFERİNİ DE AYNI ÇÖPLÜĞE ATACAĞIZ

İstanbul’da ABD Başkonsolosluğu önündeki açıklamada konuşma yapan Vatan Partisi Öncü Gençlik Genel Başkanı Ferdi Tanhan konuşmasına Biden’a seslenerek başladı. Tanhan “Ey Biden, Sen insan hakları savunucusu değilsin. Sen tarih yazma makamı değilsin. Sen karar verecek mahkeme değilsin. Sen Ermeni dostu, Kürt dostu değilsin. Biz seni çok iyi tanıyoruz. ABD Başkonsolosluğu’nun önünden maskeni indiriyoruz! Sen Irak’ı, Suriye’yi, Libya’yı kana bulayansın. Sen dünyaya hükümdarlık taslayan eşkıyasın. Sen tek dişi kalmış canavarsın” dedi.

Türkiye Cumhuriyeti Hükümetinin, tarihi bir sorumluluk içinde olduğunu ifade eden Tanhan, ABD tehdidine eylemli yanıt vermenin tarihsel bir görev olduğunu vurguladı. Tanhan sözlerini “Biden’ın yeni haçlı seferini de aynı çöplüğü atacağız” diyerek sonlandırdı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.