ANSİAD’dan Burdur medyaya ödül

Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD’ın) 1995 yılından bu yana geleneksel olarak düzenlediği 2017 Yılı Medya Ödülleri törenle sahiplerine tevdi edildi. TRTHaber Burdur Muhabiri ve MAKÜ Basın Bürosu emekçisi Mesut Pala, “Memleketten Haber Var Programı- Ahşap Heykel Yapan Çiftçi” adlı eseriyle Görsel Basın Dalı’nda birincilik ödülüne layık görüldü.

Resmi internet sitesinde de açıklandığı gibi, Antalya Sanayici ve İşadamları Derneği (ANSİAD), medya ödülleriyle Batı Akdeniz Bölgesi il ve ilçelerinde yazılı basın, görsel ve işitsel basın ile internet medyası alanlarında hizmet veren medya mensuplarının desteklenmesi ve bölge ekonomik hayatının gelişmesine katkıda bulunacak eserlerin üretilmesini özendirmek amacıyla 22 yıldır geleneksel olarak Medya Ödülleri adlı bir etkinlik düzenlemektedir. Bu kapsamda bu yıl, 2017 Medya Ödülleri törenle sahiplerini buldu.

Buna göre, Dünya Gazetesi’nden Fikri Cinokur, “Hollywood’un Şerifleri Antalya’nın Silahını Kullanıyor” başlıklı çalışmasıyla, ‘Yazılı Basın Dalın’nda birincilik ödülüne; TRT’den Mesut Pala “Memleketten Haber Var Programı- Ahşap Heykel Yapan Çiftçi” adlı çalışmasıyla ‘Görsel Basın Dalı’nda birincilik ödülüne ve www.mygazete.com internet gazetesinden Büşra Tanrıtanır’ın “Çıralı AB’ye Girdi” adlı çalışması “İnternet Basını Dalı’nda birincilik ödülüne layık görüldü.

İl genelindeki üniversitelerin ilgili fakülte ve yüksek okullarında iletişim, gazetecilik ve medya alanlarında başarılı çalışmalar yapan genç iletişimciler için verilen Genç İletişimci Ödülü’ne, Akdeniz Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Semih Ersözler’in “Krizi Görüp Biocan’ı Kurdu Solucan Gübresi Üretiyor” başlıklı çalışması değer görüldü.

Ayrıca, Hürriyet Gazetesi’nden Salim Uzun’a, “7 Bin Yıllık Tarihe Kepçe” başlıklı araştırma haberiyle jüri özel ödülü verilmesine oy birliğiyle karar verildi.

1 Kasım 2016- 1 Kasım 2017 tarihleri arasında yayınlanan çalışmaların kabul edildiği yarışmaya, 36 eserle katılan 18 gazeteci arasında başarılı olanların ödülleri, 13 Ocak 2018 tarihinde düzenlenecek gecede tevdi edilecek.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir