Armağan İlci’ye kapalı pazaryeri

Burdur’un çalışkan, üretken, taşeron yerine Belediyesi’nin kendi öz emeği ve parasını kullanarak icraat yaptığı için tamamen milli ve yerli Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ilimizi güzelleştirmeye, yaşanır ve modern bir kent yapmaya devam ediyor. Son zamanlarda kentin tamamını adeta şantiye haline getiren Başkan Ercengiz, son olarak geçen yıl mahalledeki bir caddeyi kullanarak başlattığı Armağan İlci Mahallesi Semt Pazarını kapalı pazaryeri haline çevirmek için çalışıyor. Bugün sahadaki çalışmaları denetlemek için inşaat alanına geldi ve orada bulunan mahalle sakinleriyle sohbet etti. Başkan Ercengiz, “semt pazarları bizim için çok önemli” diyerek, “belki de Salı Pazarından sonra en büyük Pazar Armağan İlci Pazarı oldu” değerlendirmesinde bulundu.

TAŞERON (YANDAŞ) KULLANMADAN,

BELEDİYENİN KENDİ ÖZ KAYNAKLARIYLA HİZMET ANLAYIŞI 

KıvılcımHaber’e konuşan Başkan Ercengiz, semt pazarlarının kendileri için öneminin çok büyük olduğunu vurgulayarak, “hem mahallede hizmet oluşturma adına çok kıymetli; hem de kent merkezinde bulunan Salı pazarının yükünün azaltılması bakımından önemli” diye konuştu. Kent için trafiğin ve kent merkezinin yoğunluğunu azaltma bakımından semt pazarlarının büyük ve belirleyici öneme sahip olduğunun altını çizen Başkan Ercengiz, “bizden önce başlatılan semt pazarlarına biz yenilerini ekledik. Karasenir, Emek, şimdi de önce yolda başlayan ardından kapalıya çevirmeye çalıştığımız Armağan İlci Mahallesi Semt Pazarımızın kazmasını vurduk. 8 bin 800 m2 alanda kısmen kapalı kısmen açık alanda hem pazarcı esnafımıza hem de mahalle sakinlerimize alanlar yarattık. Armağan İlci’nin dışında birçok mahalleden vatandaşımızın kullandığı, Salı Pazarından sonra en büyük Pazar haline geldiğini söyleyebileceğimiz Armağan İlci Mahallesi Pazarımızın ihtiyacı daha iyi karşılayacak hale dönüştürmek için çabalıyoruz. Her zaman olduğu gibi hizmet satın alarak değil, Belediye’nin kendi emekçilerinin ve kendi gücünün kullanılarak yapılan işlerden bir tanesi olacak. Göreve geldiğimiz günden bu yana ödediğimiz 40 trilyon borcun dışında yaptığımız hizmetlerde tek kuruş kredi kullanmadık. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Muhtar Yunus da yaptığı konuşmada “mahalle sakinleri adına Başkanıma teşekkür ederiz. Ricalarımızı kırmadı. Mahallemize sahip çıktı. Tekrar teşekkür ederim” dedi.

Daha sonra mahalle sakinleri Başkan Ercengiz’e kendi alanlarındaki sorunları ilettiler. Bir süre sohbet ettiler.

Ardından çektirilen hatıra fotoğrafından sonra Başkan Er cengiz alandan ayrıldı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir