2020 yılında Atatürkçü olmak…

Bölücülüğe, gericiliğe karşı topyekûn bir mücadeleye girildiği, ülke birliği ve bütünlüğü için Türkiye cephesinin oluştuğu şartlarda müstesna devrimci, Türk Milleti ve Mazlum Milletlerin ölmez ve unutulmaz önderi, büyük Atatürk’ümüzün ölümünün 82’nci yıldönümünde büyük özlemlerle, minnetle, saygıyla, rahmetle anıyoruz.

21’nci yüzyıl, bir Atatürk yüzyılı olacaktır.

Yeniden bir İstiklal Savaşı verdiğimiz şartlarda ayağı Türkiye toprağına basan herkes Atatürk’e teslim olacaktır.

Vatanımızı ve Cumhuriyetimizi şeyhler, dervişler, mensuplar ülkesi haline getirmek isteyen ABD ve FETÖ terör örgütüne, bölmek, parçalamak isteyen PKK terör örgütüne karşı mücadelede başarılı olmanın yolu devlet-millet birliğinden geçmektedir. Bunun yolu Atatürk’te birleşmektir.

Burdur halkını ve bütün Türk milletini Büyük Atatürk’ün rotasında yürümeye davet etmek bugün devrimciliğin mihenk taşıdır.

Atatürk rotası, salt tarihi bir rota ya da mevzi değildir.

Büyük Taarruz’da Atatürkçü olmak çok kolay…

Çanakkale Savaşı’nda, Conk Bayırı’nda, Anafartalar’da Atatürkçü kesilmek çok kolaydır.

Niçin kolaydır?

Çünkü onlar kazanılmış savaşlardır.

Asıl önemli olan şimdi Atatürk mevzisinde miyiz? Şimdi Atatürk’ün bize bıraktığı programı, davayı, hedefleri gerçekleştirebilecek miyiz; mesele budur.

Asıl meselenin Atatürk’ün büyük davasını, programını ve hedefini gerçeğe ulaştırmaktır.

Sözkonusu olan vatansa gerisi teferruattır diye diye düşman saflarına, ABD, FETÖ, PKK mevzilerine düşmemektir.

Atatürkçü olmak bugün, kazanır kazanmaz Biden’lara mesajlar göndererek,  “stratejik müttefiklik ilişkilerinin güçlenmesini dilemek” değildir.

Atatürkçü olmak bugün FETÖ’ye karşı mücadelede, PKK’yı hendeklere gömmede, Barış Pınarı’nda, Zeytindalı Harekâtı’nda Mehmetçikle omuz omuza olmak, yürek yüreğe, can cana olmak demektir.

ABD emperyalizmine, İsrail Siyonizmi’ne karşı vatanımızın bağımsızlığını, egemenliğini, toprak bütünlüğünü, Doğu Akdeniz’de Mavi Vatan’da haklarımızı savunmak demektir.

Bize yol gösteren Atamızın önünde saygıyla eğiliyoruz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir