Ateş Polatlı’dan yakıldı: ‘Üretim Devrimi Yürüyüşü’ başladı!

Vatan Partisi Ankara İl Başkanı Deniz Tokgöz’ün kaleminden Polatlı Üretim Devrimi Kurultayı

Çalışmalar sırasında unuttuğumuz Anadolu insanının güzelliklerini sonuna kadar yaşadık. Zorla çaya oturtan, elde avuçta ne varsa ikram eden köylülerimiz; işte onlar Türkiye’nin geleceğinde sadece üretimle değil erdemleriyle de söz sahibi olacak!

Vatan Partisi Ankara Teşkilatı, Öncü Kadın ve Avşar Köylü dostlarımızın yoğun emekleriyle örgütlenen Polatlı Üretim Devrimi Kurultayı, geçen cumartesi Avşar Köyü’nde yapıldı. Baş konuşmacılar Avşar, Sarıoba, Şabanözü, Yeniköseler, Gedikli, Kuşcu, Güreş, Sazılar ve Müslüm köylerinden gelen çiftçilerimizdi. Son konuşmacı ise Vatan Partisi Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek’ti.

Kurultay sırasında ve öncesindeki köy gezilerinde Polatlı çiftçisi çözüm istediği sorunları şöyle sıraladı:
1- Biz çalışırız, üretiriz fakat ürünümüz değer bulmuyor. Devlet planlaması istiyoruz.
2- Elektrik, mazot, gübre ve diğer girdi maliyetleri belimizi büküyor. Ucuz mazot, ucuz elektrik, ucuz gübre istiyoruz.
3- Banka faizleri ve hacizleri elimizi kolumuzu bağlıyor. Borçlara faizsiz erteleme ve 5 taksit istiyoruz.
4- Köylerimiz boşaldı, gençlerimiz şehirde karın tokluğuna çalışıyor. Köye dönüş için köklü çözüm istiyoruz.
5- Dolu afeti tarlalarımızı vurdu. Zararımızın tazmin edilmesini istiyoruz.
(Genel Başkanımız, dolu vuran yerlerin Türk kanunlarına göre afet bölgesi ilan edilmesi ve çiftçinin zararının tazmini için gerekli çabayı göstereceği sözünü verdi.)

ÇÖZÜM: ÜRETEN KÖYLÜ MİLLETİN EFENDİSİ OLACAK

Kurultay, adının hakkını sonuna kadar verdi. Sorunlarla boğuşan çiftçi gerçek demokrasiyi açığa çıkardı, söz alıp sorunları ve çözümleri sıraladı. Genel Başkanımız konuşmasında “Meclis’te bunlar konuşuluyor mu? İşte biz burada bir meclis kurduk ve Türkiye’yi bu meclislerle yöneteceğiz” vurgusuyla Vatan Partisi’nin zorlukları halkla çözme iradesini ortaya koydu. Nazım’ın dizeleri hatra geldi: “Fakat bir kerre bir derd anlayan düşmeyegörsün önlerine ve bir kerre vakterişip: Gayrık yeter! Demesinler”. Oturduğu yerden “gayrık yeter böyle gitmez” diyerek fırlayan çiftçi Bayram Amca “Başkan siz önden biz arkanızdan, haydi yürüyelim bu yolu” dedi. Sadece kendisi için değil Edirne’den Kars’a tüm ülke için bir seferberlik bilinci uyanmıştı çiftçimizde ve karar verildi: Üretim Devrimi Türkiye’nin zorluklardan çıkış yolu olacak. Kaynaklar, çılgın projelere, dolar vurguncusuna, rant sistemine değil üretime akıtılacak. Köylü yeniden milletin efendisi olacak.

TÜRK KÖYLÜSÜNÜN ERDEMLERİ

Bu kararlı ve coşkulu kurultayı örgütlemek ve köylerimizi ziyaret etmek için Parti heyetimizle birlikte Avşar Köyü’ne 1 hafta öncesinden kamp kurduk. Her gün köy ziyaretleri yaptık ve ilçe merkezinde temaslarda bulunduk. Çalışmalar sırasında azmanlaşan kentin bize unutturduğu Anadolu insanının güzelliklerini sonuna kadar yaşadık. Atatürk’ün “Köylü milletin efendisidir” derken ne anlatmak istediğini yaşayarak daha iyi öğrendik. Asla efendilik taslamayacak insan, işte o Türk Köylüsüdür. Çalışkanlığı, samimiyeti, netliği ve misafirperverliğiyle milletin efendisi de odur. Gittiğimiz her yerde içten bir değerle karşılandık. Zorla çaya oturtan, elde avuçta ne varsa ikram eden, tutup kolundan meyve bahçesine götüren köylülerimiz ve en başta evini ocağını koşulsuz bize açan Avşar Köylüsü; işte onlar Türkiye’nin geleceğinde sadece üretimle değil erdemleriyle de söz sahibi olacak!

BİZİ BIRAKIN, KOMŞUM AĞLAMASIN

Şabanözü köyünde kahvedeyiz, sorunları ve çözümleri konuşuyoruz. Bir ses yükseldi: “Bizi bırakın, komşu köylüm yüzü yerde geziyor. Tarlasını dolu vurdu. Onların derdini çözün benim komşum ağlamasın.” Şehirde evin kapısı açık unutulunca “Kapısız köyden mi çıktın?” derler. Yaşayanlar iyi bilir, bizim köylerde kapı kilitlenmez. Komşuya güven öyle bir güvendir. Şabanözü köylüsünden bir erdem daha öğreniyoruz: Önce kendini değil komşusunu, arkadaşını, vatandaşını düşünmek insan olmaktır.

ATEŞ YAKILDI ŞİMDİ BÜYÜTME ZAMANI

İşte bu erdemlerle Polatlı’da ateş yakıldı! Bu ateş Üretim Devrimi ateşi. Odunlarını köylü, işçi, sanayici bütün millet taşıyoruz. Vatan Partisi milletin içinde, en büyük odunların altına girmeye hazır. Genel Başkanımız Dr. Doğu Perinçek en önde yürüyüşe başladık. Köylerimizi, üreticilerimizi, esnafımızı, sanatçımızı, sporcumuzu bütün vatandaşlarımızı bu ateşte birleştireceğiz. Mehmetçiğimizin kurşunu gibi kuvvetliyiz. Söz veriyoruz, Üretim Devrimini başaracağız.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir