Atıksu Arıtma Tesis üzerinden polemik

AK Parti Burdur İl Başkanı Volkan Mengi Burdur Belediyesi tarafından ihalesi yapılan ancak inşaatı geciken Atıksu Arıtma Tesisinde incelemelerde bulunarak Burdur belediyesi ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’i sosyal medya hesabından eleştirdi. Başkan Ercengiz’den jet tepki geldi: “Sen atıksu ile uğraşacağına esnafa çık da derdini sor. Madem iktidar il başkanısın benimle uğraşmak yerine vatandaşın derdine derman ol…”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Okan ve İl Gençlik Kolları Başkanı Yunus Erkan ile birlikte Burdur Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisine bilgi almak için ziyarette bulunan AK Parti Burdur İl Başkanı, sosyal medya hesabından, Burdur Belediyesi’nce ihaleyi alan firmaya Mayıs 2020 tarihinde yer teslimi yapıldığını, ancak 10 aydır yüklenici firmaya inşaatın “başlattırılmadığı”nı ileri sürerek, projenin 2018 Deprem Yönetmeliğine göre hazırlanmadığı için kontrolörlerin revize edilmesini istediğini, bu nedenle projenin revizyona gittiğini iddia etti.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile İlBank Tarafından Finanse edilen Burdur Belediyesi Atıksu Arıtma tesisinin bir an önce yapılıp bitirilmesini isteyen Başkan Mengi, “şehrimizin atıksu arıtma kokusundan ve Burdur gölümüze daha temiz su salımı için projeyi yakın takipte olacağız” dedi.

Volkan Mengi’nin paylaşımı sosyal medyaya düşer düzmez Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz’den jet cevap geldi. Başkan Ercengiz, “AKP’nin müfteri İl Başkanı” olarak nitelediği Mengi’nin bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olduğunu ima ederek, gerekli detaylı cevabı yarın vereceğini belirterek, “keşke cambazlık yapacağına sorsaydın!” dedi.

Esas olarak bir yıldır salgının alevlendirdiği ekonomik krizin ve salgın tedbirleri nedeniyle iş yapamamanın vurduğu esnafın durumuna çare bulması gerektiğinin altını çizen Başkan Ercengiz, “sen atıksu ile uğraşacağına esnafa çık da derdini sor. Madem iktidar il başkanısın benimle uğraşmak yerine vatandaşın derdine derman ol…” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir