ATSO’dan Sosyal Girişimcilik Yarışması

“Sürdürülebilir Sosyal Çözümler Maratonu”

Antalya Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Davut Çetin yazılı bir açıklama yaparak, HABİTAT ve TOBB Antalya Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle, Antalya’daki 40 yaş altı girişimci veya girişimci adayları ve Antalya üniversitelerindeki öğrenciler arasında, sosyal girişimcilik kültürünün yaygınlaştırılması ve farkındalığın arttırılması amacına yönelik “Sürdürülebilir Sosyal Çözümler Maratonu”nu düzenlediklerini açıkladı. Son başvuru tarihinin 25 Şubat 2022 olduğunu belirten Davut Çetin, dereceye giren gençlere ve takımlara 5 bin ile 15 bin lira arasında para ödülü verileceğini bildirdi.

Antalya’da sosyal sorunlara hep birlikte çözümler üretilirken girişimcilik ve inovasyon kültürünün yaygınlaşmasının bu programın en önemli amaçlarından biri olduğunu vurgulayan Davut Çetin, “Potansiyel sosyal girişimcilerin tespit edilerek yeni iş fikirleri ortaya çıkarma ve bunları sunma becerilerinin geliştirilmesi ile bu anlamda yeni bir ekosistem oluşturulmasını hedefliyoruz” dedi.

BAŞVURULAR İNTERNET ÜZERİNDEN

Başvuruların 25 Şubat 2022 tarihine kadar internet üzerinden doldurulacak başvuru formu ile alınacağını ve daha detaylı bilgilere ATSO web sayfasından ulaşılabileceğini belirten Davut Çetin organizasyonla ilgili şu bilgileri verdi:

 “Sürdürülebilir Sosyal Çözümler Maratonu’na gelen başvurular Habitat Derneği Girişimcilik Programı tarafından ön elemeye tabi tutulacak. Ön elemeyi geçen sosyal girişimci adayları, belirlenen eğitim programları ve ilham buluşmalarına dahil olacaklar. Programın ilk üç haftasında verilen eğitim ve ilham buluşmalarıyla sosyal girişimciler iş fikri ile ilgili gelişmelerini, çalışmalarını ve iş planlarını sunmak için maratona katılacaklar. Maratondan başarıyla ayrılan ilk 3 takım/kişiye ödül ve mentörlük desteği sağlanacak.”

“Program kapsamında verilecek eğitimlerin amacı”nın, ”program katılımcılarına temel girişimcilik yetkinliklerini kazandırarak, iş kurma ve yürütme konusunda bilgi sahibi olmaları, bu süreçte rol ve sorumluluklarının farkına varmaları, iş fikirlerine yönelik iş modelini geliştirmelerini sağlamak olduğu”nu vurgulayan Başkan çetin, “Programın eğitim ve maraton süreçlerinde ayrıca İlham Buluşmaları da gerçekleşecek. İlham buluşmalarında iş fikirlerini geliştiren takımların duayen olan sosyal girişimciler ile buluşturulması sağlanacak. Bunlara ek olarak sosyal girişimci adaylarına, maratonun olduğu günlerde iş fikirleri ile ilgili ihtiyaç duydukları teknik bilgi, uzmanlık ve deneyim için ATSO, Habitat Derneği ve Antalya Genç Girişimciler Kurulu tarafından mentörlük hizmetleri sunulacak” diye konuştu.

TOPLAM 30 BİN TL PARA ÖDÜLÜ

“Ön elemeyi geçen ve eğitimlere tam katılım sağlayan sosyal girişimci adayları ATSO’da düzenlenecek olan 3 günlük maratona katılacakları”nı belirten Başkan Çetin açıklamasına, “Burada mentörler eşliğinde fikirlerini geliştiren sosyal girişimci adayları fikirlerini jüriye sunacak. Maraton sonunda dereceye giren takım/kişiye ATSO tarafından sırasıyla 15 bin TL, 10 bin TL ve 5 bin TL motivasyon ödülü verilecek. Ayrıca ön başvuruyu geçen katılımcılar ATSO Akademi eğitimlerinden, ATSO İnovasyon Merkezi-İNOVATSO kullanımından ve Antalya Genç Girişimciler Kurulu üyelerinin mentörlüklerinden faydalanabilecekler” diyerek son verdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.