Aydınlık yazarı Yakınca’dan HDP provokasyonu yorumu

Aydınlık gazetesi yazarı Gaffar Yakınca sosyal medya hesabından attığı Twitter’lerle, tam da Yüksek Mahkemenin kapatma davasını masaya yatıracağı şartlarda, geçmişte bu ülkenin ve insanlarının çok yaşadığı bilindik bir yöntemle, İzmir HDP binasına yapılan ve bir kişinin katledilmesine neden olan silahlı saldırıyı yorumladı. Yakınca “bu alçakça bir saldırıdır” dedi.

3-5 yıllık Açılım dönemi uygulamasının ucube sonuçlarıyla uğraşıyor Türkiye.

Aydınlık yazarı Gaffar Yakınca sosyal medya hesabından HDP’nin İzmir il binasına yapılan silahlı saldırıyı yorumlarken, Açılım döneminde serpilip gelişen ve siyasi ayakları da oluşturulan terör örgütlerine 2015 yılından sonra başlayan yeni milli süreç içinde büyük darbeler vurulması, ABD “kara kuvveti” bölücü terör örgütü PKK’nın siyasi parlamento kolu (kravatlı PKK) HDP’nin PKK ile bağlantılarının ve terörün odağı haline geldiğinin ortaya çıkarak Yüce Mahkemenin pençesine düşmesi sonucu mağdur edebiyatı yapabilmek için provokasyona başvurduğunu ifade etti. Yakınca “bu alçakça bir saldırıdır” dedi.   

DAHA HADİSENİN NE OLDUĞU ANLAŞILAMADAN MUHALİF YAYIN ORGANLARI ÖNCEDEN SERVİS EDİLMİŞ GİBİ KATİLİN KİMLİĞİNİ YAYINLADI

Ancak “Muhalif yayın organlarına baktığım zaman sanki olaylar kendilerine önceden servis edilmiş gibi. Biz daha hadisenin ne olduğunu anlayamadan onlar katilin kimliğini yayınlıyorlar” ifadelerini kullanan Yakınca, olayın buram buram kışkırtma ve tertip olduğunun altını çizdi.

GÖRGÜ TANIĞI: “HDP’LİLER BİNAYI BOŞALATTILAR, O KIZI KURBAN ETTİLER”

Gene Yakınca, Ulusal Kanal’a konuşan görgü tanığının verdiği bilgileri paylaşarak, mağduriyet algısı yaratmak amacıyla yapılan provokasyon gerçeğine dikkat çekti.

Yakınca, HDP İzmir İl Başkanlığı’ndaki saldırı sırasında, HDP binasının karşısındaki nöbet çadırında evlat nöbetindeki, çocuğu dağa kaçırılarak PKK saflarında tutulan ve Ulusal Kanal’a önemli bilgiler vererek olay anını anlatan Mehmet Laçin’in tanıklığına dikkat çekti. Yakınca, görgü tanığının, “HDP’liler binayı boşalttılar, o kızı kurban ettiler” dediğini aktardı.

PEKER’İ OYNATAN PARMAKLA İZMİR’DEKİ TETİĞİ ÇEKEN PAMAK AYNI!

Mafya videoları çıktığında 18 Mayıs’ta İsmail Saymaz’ın “alelacele CIA istihbaratçısı Mehmet Eymür ile röportaj yapmış olduğu”nu, “operasyon elemanı olduğunu kendi ifadelerinden bildiğimiz Eymür”ün, “siyasi cinayetler başlayacak” dediğini “Sözcü’deki ‘çok okunan’ köşesine taşıdığı”nı ifade eden yakınca, “Mafya Youtube’ciyi oynatan parmakla İzmir’deki tetiği çektiren parmak aynıdır. Bu filmi daha önce de görmüştük, hiç şüpheniz olmasın” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir