Azerbaycan Milletvekili Paşayeva hayatını kaybetti

Türk dünyasının yakından tanıdığı bir isim olan Azerbaycan Milli Meclis Üyesi Ganire Paşayeva, tedavi altında bulunduğu hastanede bütün çabalara rağmen kurtarılamayarak 48 yaşında hayatını kaybetti.

Başta Ermeni Soykırımı Yalanı olmak üzere Türklerin anti-emperyalist mücadelelerinde yer alan, “Karabağ, yeni Çanakkale’dir” ifadelerini kullanan Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva’dan bugün üzücü bir haber geldi. Geçen hafta komaya giren Paşayeva tedavi gördüğü hastanede kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Paşayeva’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada Paşayeva’nın öldüğü paylaşıldı.

Paşayeva, geçen yıl kilo almaya başlayan Azerbaycan Vekili, mide küçültme ameliyatı oluyor. Ancak sürekli rahatsızlıklar yaşamaya başlamış. Geçen hafta aniden tansiyonu 4’e düşünce apart topar hastaneye kaldırılıyor. Birkaç gündür yoğun bakımda tedavi görüyordu.

GANİRE PAŞAYEVA KİMDİR?

“Türkiye için ölürüz” diyen Azerbaycan Milletvekili Ganire Paşayeva

Ganire Paşayeva, Ermeni Soykırımı Yalanına Karşı Mücadele içinde ve Karabağ Savaşı’ndaki açıklamalarıyla tanındı.

Aslen Azerbaycan’ın Tovuz şehrinden olan 48 yaşındaki Milletvekili Ganire Paşayeva, 7 yıl boyunca muhabirlik ve sunuculuk yaptı. 6 Kasım 2005 günü yapılan meclis genel seçimlerine bağımsız aday olarak katılan Paşayeva, Tovuz milletvekili olarak Azerbaycan Milli Meclisi’ne girdi.

Azerbaycan Milli Meclisi’nin 3’üncü, 4’üncü, 5’inci ve 6’ıncı dönem milletvekili olan Paşayeva, ayrıca Azerbaycan Milli Meclisi Kültür Komisyonu Başkanı olarak görev yaptı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.