Bakan Eroğlu Burdur’da

Orman ve Su İşleri bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ilimizi ziyaret ederek bazı tesislerin açılış ve temel atma törenine katıldı.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Burdur’da toplam maliyeti 162 milyon lira olan 33 tesisin açılış ve temel atma törenine katıldı.

Ziyaret programı kapsamında Vali Kürklü’yü ziyaret eden ve ardından basın açıklaması yapan Eroğlu, 121 milyon lira maliyetli 15 tesisin temelini atacaklarını, 41 milyon maliyetli 18 tesisin de açılışını yapacaklarını belirtti.

Bakan Eroğlu şunları söyledi:

“Açılışını yapacağımız ve temelini atacağımız bu tesislerle 75 bin 160 dekar arazi sulanacak. Burdur şehir merkezi, bir ilçe ve 15 köy taşkınlardan korunacak. Burdur’un orman varlığının arttırılmasının yanında erozyonla mücadele edilecek. 295 dekar alanda ceviz, badem ve fıstık çamı fidanları ile gelir getirici tür ağaçlandırma çalışması yapılarak, vatandaşlarımıza ek gelir sağlanacak. Orman köylülerimize kredi ve destek sağlanacak. Orman yolları ve onarımı ile yangınla etkin mücadele sağlanacak. Tabiat parkının çevre düzenlemesi yapılırken, ulaşım kolaylığı da sağlanacak. Hava tahminlerinin daha sağlıklı ve zamanında yapılması sağlanacak.”

Veysel Eroğlu, daha sonra Burdur Şeker Meydanı’nda 33 tesisin açılış ve temel atma törenine de katıldı.

Şeker Meydanı programı müteakiben partisinin il başkanlığını ziyaret eden Eroğlu, 1 Kasım seçimlerinin sadece AKP‘nin meselesi olmadığını, ülke meselesi olduğunu ve buna yürekten inandığını söyledi.

“Bütün şer güçler Türkiye’nin önünü kesmek için çalışıyor, gayret ediyor. Dolayısıyla millet olarak biz de onlara karşı gerçekten destansı bir cevap vermemiz lazım” diyen Bakan Eroğlu, şu ifadeleri kullandı:

“Biliyorsunuz MHP lideri Bahçeli her şeye ‘Hayır’ dedi. ‘Hayırcı başkan’ oldu. MHP’li kardeşlerimize sesleneceğiz, onları da kucaklayacağız. Devlet Bahçeli, işte görüyorsunuz…  CHP’nin zihniyeti malum. Allah aşkına, Burdurlu kardeşlerimiz bayrağına, vatanına bağlı, dinine, diyanetine bağlı insanlardır. Bakın CHP aynı zihniyeti devam ettiriyor. Genlerine işlemiş. ‘Hadi bismillah’ dediğimizden bile alınmış, nasıl oluyor? ‘Haydi, bismillah’ dediğimizde gitti Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) itiraz etti. Demek ki onların böyle bir niyeti yok. Bunu buradaki CHP’li kardeşlerimize anlatalım. Burdur’daki kardeşlerimizin frekansıyla, mevcut CHP’nin frekansı tutmaz, uymaz. Bunu anlatalım lütfen. Neticede bu meselenin vatan, millet, memleket meselesi olduğunu kapı kapı dolaşarak.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir