Başdanışman’dan ABD’ye sert sözler

Cemil Ertem: “Alçak, soykırımcı devlet!”

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Cemil Ertem sosyal medya hesabından, Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin “kara kuvvetim” dediği ve silahlandırdığı PKK’lı teröristler tarafından şehit edilen Mehmetçiklerimiz için taziye Twitter’ı paylaşan ABD Büyükelçiliğine sert tepki göstererek, “alçak, soykırımcı devlet, PKK senin kanlı maşan değil mi?” dedi.

Suriye’nin kuzeyinde ABD’nin silah, mühimmat ve finans desteği verdiği PKK teröristleri tarafından 12 Mehmetçiğimizin şehit edilmesi üzerine ABD Büyükelçiliği resmi Twitter X hesabından taziye mesajı yayınladı.

ABD Büyükelçiliği paylaşımında, “ABD’nin Türkiye’deki Diplomatik Temsilciliği olarak, 22-23 Aralık tarihlerinde yürütülen terörle mücadele operasyonları sırasında hayatını kaybeden 12 Türk askerinin ailelerine ve yakınlarına taziyelerimizi iletiyor, yaralı olan Türk askerine acil şifalar diliyoruz. Terörle mücadelede NATO müttefikimiz Türkiye’nin yanındayız.” şeklinde ifadeler kullandı.

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Cemil Ertem resmi Twitter X hesabından Büyükelçiliğin paylaşımını alıntılayarak, “alçak, soykırımcı devlet, ABD. Kucağında beslediğin terör örgütü PKK senin kanlı maşan değil mi? Mehmetçiğin de Gazzeli çocukların da hesabını vereceksin!” ifadeleriyle sert tepki gösterdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.