Başhekim Ongun’un inme servisi başarıları

3 yıl önce tek yataklı olarak açılan Burdur Devlet Hastanesi İnme Ünitesinin tescilli 4 yatakla hizmet vermeye başladığı belirtildi.

Her yıl Türkiye ‘de yaklaşık 200 bine yakın vakası görülen, ülkemizde ölüm nedenleri arasında üçüncü sırada yer alan ve diğer hastalıklara göre uzun süren ciddi sakatlıklara neden olan inme (felç) ilimizde de ciddi bir sağlık tehdidi oluşturmaktadır.

Bunu dikkate alan Burdur Devlet Hastanesi Başhekimi Nöroloji Uzman Doktoru Nedim Ongun, geçe yıl tek bir yatakla başlattığı İnme Ünitesini bu yıl tescilli dört yatağa çıkarttıklarını açıkladı.

29 Ekim Dünya İnme Günü münasebetiyle sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda inme tedavisinin, iyi bir organizasyon ve ekip işi olduğunu, tedavi sürecinde zamana karşı yarışıldığını, çünkü inme geçiren kişinin belirtiler başladıktan sonra 6 saat içinde inme konusunda gerekli donanıma sahip ve bu alanda özelleşmiş merkezi olan bir hastaneye ulaşması gerektiğini vurguladı. Doktor Ongun, üç yıl içinde onlarca hastaya şifa olduklarının altını çizerek, “tüm çalışma arkadaşlarıma ve emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ederim” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir