Başkan Böcek’in doğum yıldönümünde sağlık durumu hakkında açıklama

Akdeniz Üniversitesi Hastanesinde yeni tip koronavirüs (Kovid19) tanısıyla yoğun bakımda tedavisi süren Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu bildirildi.

Hastane Başhekimliğinden yapılan açıklamada, Başkan Böcek’in yoğun bakımdaki takip ve tedavisinin devam ettiği belirtildi. Açıklamada, “bulguları stabil olmakla birlikte durumu ciddiyetini korumaktadır” ifadesine yer verildi.

BELEDİYE BAŞKANLIĞINDAN DOĞUM GÜNÜ MESAJI

Öte yandan Başkan Böcek’in bugün 58 yaşına girdiği belirtildi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, 58’inci yaş gününe yoğun bakımda girdi. Sevenleri, sosyal medyadan Böcek’in doğum gününü kutlayarak, sağlık temennisinde bulundu.

ESKİ EŞİNDEN DUYGULANDIRAN MESAJ

Başkan Böcek’in eski eşi Havva Minta da oğluyla babasının fotoğrafının bulunduğu paylaşımında, “sen iyi bir savaşçısın hayata tutunmaktan hiç vazgeçmedin. Allah’ımın izniyle oğlumuz için bunu da başaracağına sonsuz inancım var. Doğum günün kutlu olsun” dileğinde bulundu.

66 GÜNDİR TEDAVİDE, 49 GÜNDÜR YOĞUN BAKIMDA

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, sosyal medya hesabından 17 Ağustos’ta yaptığı paylaşımla Kovid-19 test sonucunun pozitif çıktığını duyurmuş, herkese maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uyması için uyarıda bulunmuştu.

Özel bir hastanede takibi yapılan Böcek, sağlık durumu kötüleşince 7 Eylül’de yoğun bakım ünitesine alınmış, 24 Eylül’de de Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edilmişti.

Akciğerlerindeki rahatsızlık nedeniyle solunum kaslarında sorun oluşan Böcek’e daha iyi nefes alabilmesi için trakeostomi (nefes borusuna delik açılması) uygulanmıştı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir