Başkan Er cengiz, “teşekkür” buluşmalarını sürdürüyor

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 31 Mart Mahalle İdareler Genel Seçiminde halkın kendisine gösterdiği teveccühe teşekkür buluşmalarına devam ediyor. Bu kapsamda Uzayçatı Pazaryeri esnafıyla kahvaltıda biraraya geldi. Uzayçatı Pazaryeri esnafına kendisine gösterilen yeni bir 5 yıllık teveccühe teşekkür ederken çeşitli mahfillere ve merkezlere de mesaj vermeyi unutmadı; haksız hedef ve eleştirilere de göndermelerde b ulundu.

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, CHP Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan, Belediye Meclis üyeleri, Başkan Yardımcısı Ali Say ve Uzayçatı Pazaryeri esnafının katıldığı kahvaltılı toplantıda konuşan Başkan Ercengiz, Uzayçatı Pazaryeri esnafına mahalle seçimde kendisine gösterdikleri ilgi ve desteğe teşekkür etti.

Seçimdeki gergin atmosferden bahsederek parti rozetini 2014 çıkardığını, bir daha takmadığını belirterek “amacımız Burdur’a ve Burdurluya hizmet etmek dedi.

Bedesten, temiz içme suyu, Uzayçatı civarındaki trafik gibi birçok soruna değinen Başkan Ercengiz, İBB seçimine verdiği desteğin finansmanını Belediye bütçesinden karşıladığı iddiasıyla başlatılan soruşturmaya kadar birçok konuda açıklamalarda bulundu.

Kendisine gösterilen güvene teşekkür eden Başkan Ercengiz, “amacımız iyi niyetle bu kente hizmet etmek. Kaynakları doğru kullanmak ve bu kaynakları da eşit ve adaletli bir biçimde yurttaşımıza ulaştırmak, bizim hedefimiz ve gece gündüz çalışmamızın asıl amacı da budur. 90 gündür bu sözümüzün arkasında duruyor, bunu da göstermeye çalışıyoruz. Biz bu kentte çalışırken tüm paydaşların siyasi unvanı ne olursa olsun, asıl hedefinin bu kente hizmet etmek olduğunu unutmamasını kendilerinden rica ediyoruz. 2014 yılında yakamızdan çıkardığımız parti rozetimizi yakamıza takmadan, bu kente hizmet etmeye devam ediyoruz. Seçim döneminde kötü söz söylememeye imtina ettik ve söylenenleri de bir kenara bıraktık. Önemli olan bu eksiklerin üzerine gitmek, Bu eksikleri gidermek, bu kentin geleceği için kol kola girebilmektir. Siyasi hesaplaşmaları sandığa bırakacağız. Sandıkta göreceğiz bunların hesabını. Bu hesabı da vatandaşın takdirine bırakıp, saygı duyacağız. Kimsenin siyasi tercihini, kimsenin siyasi farklılığını ötekileştirmemeye gayret gösterdik. Her yurttaşıma eşit çalışmak için ve eşit hizmet edebilmek için özen gösteriyoruz” diye konuştu.

Bedesten’le ilgili çalışmalarını sonlardıklarını ve ihalesini yaptıklarının müjdesini veren Başkan Ercengiz, “Bedesten çarşısıyla ilgili çalışmalarımızı tamamladık, ihalemizi yaptık. Önümüzdeki günlerde inşaatı başlanacak ve tüm sorunları giderilmiş Bedesten çarşısı aynen otogarda yaptığımız gibi büyük bir ciddiyetle ve titizlikle tamamlanıp, Bedesten Çarşısı esnafımızın ve Burdur Halkımızın hizmetine sunulacaktır. El Sanatları merkezimiz kısa bir süre içerisinde hayata geçiyor. Tabii ki biz seçim döneminde verdiğimiz sözlerin arkasında duracağımızı söylemiştik. TOKİ’de yıkımlar başladı. TOKİ de 700’ün üzerinde konutlar yapılacak, Önümüzdeki günlerde de bizzat Cumhurbaşkanımızın ağzından verilen sözlerin takipçisi olacağız” diyerek, ayrıca Burdur Gölü’ne getirilecek suyun biran evvel getirilmesi gerektiğinin ve bu çalışmaların da takipçisi olacaklarının altını çizdi.

İşte Başkan Ercengiz’in konuşması!

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.