Başkan Ercengiz, 12’den Twitledi

İl sınırlarını taşarak ülke kamuoyunun malumu haline gelen ve büyük yankı uyandıran bilim insanlarının Burdur Gölü’nün öldüğünü, artık kritik seviyeyi aştığını ve eskiye döndürülemeyeceğini ifade eden bilimsel araştırma ve görüşlerini yansıtan “Koca gölü öldürdük” başlıklı haber üzerine AK Parti il teşkilatındaki telaşla yapılan karşı hamleyi eleştiren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, attığı Twitterlerle 12’den vurdu. Başkan Ercengiz, “samimiyetinizi göreceğiz. İnşallah bu açıklamalarınızın ardında durur ve ilgili kurumları harekete geçirirsiniz. Bize eylem planı lazım ama eyleme dönecekse lazım; aksi halde çocuk kandırır gibi onu yaptık bunu yaptıkları yemiyor halkımız…” diye Twitledi.

Önceki gün kamuoyunda Burdur Gölü’nün artık öldüğü ile ilgili haberler Vezüv yanardağı gibi patlamış, ilde ve ülkede büyük yankı uyandırmıştı.

Burdur Gölü, geri dönülmez sürece girdi; Göl göz göre göre öldü

GÖL ARTIK GERİ DÖNDÜRÜLEMEZ KRTİK SEVİYEYİ AŞTI

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi (MAKÜ) Biyoloji Bölümü Hidrobiyoloji Anabilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. İskender Gülle, “Burdur Gölü’nün geldiği son noktayı görmek için bilim insanı olmaya gerek kalmadığı”nı, “çünkü göldeki çekilme eski haline dönmeyecek şekilde kritik seviyeyi aştığı”nı ve “artık Burdur Gölü’nün eski haline getirilemeyeceği”ni vurgulamıştı.

Bilim insanları, doğa harikası Burdur Gölü için en acı haberi verdi; Göl’deki çekilme süreci artık geri döndürülemez aşamada. Gerçekten de Göl öldü!

SUÇLULUĞUNUN TELAŞI İÇİNDE OLMA DURUMU

Bu haber karşısında telaşa kapılan ve telaşla çeşitli açıklamalar ve sosyal medya paylaşımları yapan çevrelerin suçluluklarının telaşı içinde hareket ettikleri apaçık ortalardaydı. Gene her zamanki gibi geçmişte yapılanlar sıralanıyor, halkın parasıyla devletin yaptığı işlemler ve işler kendileri yapıyormuş havası verilerek, lütfettikleri işlermiş gibi kamuoyuna yansıtılıyordu. Söğüt dağının arkasından su getirmeler, ruhsatlı ruhsatsız sondajları kapatılmalar gırla gidiyor; bilim insanlarının Göl’deki su çekilmesinin kritik seviyeyi aştığını, artık Göl’ün geriye dönülemez durumda olduğunu anlatan ifadelerini halkın okuyup anlamadığını sanıyorlardı.

SAMİMİYSENİZ BUYRUN!

Bugün Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gene bu çevrenin telaşını ve psikolojik atmosferini 12’den Twitledi. Başkan Ercengiz, AK Parti il teşkilatını, telaşını ele veren paylaşımları karşısında samimiyete davet ederek, “haydi şimdi yıllardır yaptığımız çağrımıza kulak verme zamanı, gerçekten samimi iseniz ispatlama zamanı…  Samimiyetinizi göreceğiz; inşallah bu açıklamalarınızın ardında durur ve ilgili kurumları harekete geçirirsiniz. Bize eylem planı lazım ama eyleme dönecekse lazım; aksi halde çocuk kandırır gibi onu yaptık bunu yaptıkları yemiyor halkımız…” şeklinde çağrıda bulundu.

İşte Başkan Ercengiz’in Twitterleri!

7- Haydi şimdi yıllardır yaptığımız çağrımıza kulak verme zamanı, gerçekten samimi iseniz ispatlama zamanı, saygı ve sevgiyle.

6- Burdur’umuza kazandırsaydık.

Samimiyetinizi göreceğiz inşallah bu açıklamalarınızın ardında durur ve ilgili kurumları harekete geçirirsiniz.

Bize eylem planı lazım ama eyleme dönecekse lazım aksi halde çocuk kandırır gibi onu yaptık bunu yaptıkları yemiyor halkımız..

5- Bankası kredisinin İlbank’tan çıkartılmasını sağlayın.

Burdur’umuzun güzide ilçeleri için verdiğiniz müjdelerden birini de bir kere de Burdur’a verin de şehir merkezi halkı sevinsin..

Keşke o elli milyon borcu bırakmasaydınız da borçsuz dertsiz ileri biyolojik arıtmayı

4- kurtarılmaz dediniz! Şükürler olsun ki beş yıldır verdiğimiz mücadele ulusal basının ilgisini çekmeyi başardı ve neticede gerçekten gölün kuruduğunu anlatabildik.

Eğer gerçekten iş birliği yapmak istiyorsanız öncelikle iki buçuk yıl önce imzasını attığım Avrupa Yatırım

3- Hafife aldığınız ne varsa bir anda sahiplenmeye başladınız çünkü yıllardır gözden çıkardığınız o göle ve göl kenarına neler yapıldığını yüce halkımız gözleriyle gördü.

Bu güne kadar yapılan hiçbir etkinlikte maalesef yoktunuz çünkü alaycı bir tavırla şarkı türküyle göl

2- Her şeyden siyasi rant devşirme fikrini bir kenara bırakıp; nihayet “gelin bu gölü kurtaralım” çağrımıza siyasi de olsa kulak verdiniz.

Sayfalar dolusu eylem planının bir damla su etmediğini nihayet panikle de olsa, korkuyla da olsa anladınız…

1-5 yıldır süren çabamıza nihayet karşılık bulduk!

İşbirliği kültürünü nihayet hatırlattık.

Tabi ki bu kadar gürültü patırtı olmasaydı yine “El ele” diyen olmazdı ama bu da bir gelişme 🙂

Onu yaptık bunu yaptık şunu yaptık değil “ şu sonucu aldık “ dememizi beklerdik.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir