Başkan Ercengiz, bir kere daha hanımların gönüllerine taht kurdu

Burdurlu hanımlar, bir kere daha Belediye Kongre ve Konferans Salonu’ndaki Burdur Belediyesi Yıl Sonu Kadınlar Matinesinde buluştu; O Ses Türkiye Yarışmasının 3’ncüsü Antalyalı Mehmet Yenigün’ün birbirinden güzel ezgileri eşliğinde gönüllerince felekten bir gün çaldı. Matinede yaptığı ve sık sık sürekli alkışlarla kesilen konuşmasında Başkan Ercengiz, “siyasetten öte hizmet için geldiğimiz bu görevde en büyük gücümüz kadınlardır. O yüzden tüm kadınların ellerinden öpüyorum” dedi.

Toplumdaki gerginliklerden, ayrımcılıklardan, ekonomik krizden bunalan halk kadınları Antalyalı Mehmet Yenigün’le bugün stres attı.

Burdur Belediyesi’nin Kadınlar Matinesinde Kongre ve Konferans Salonunu hıncahınç dolduran yaklaşık bin 500’ü aşkın kadın unutamayacağı birkaç saat geçirdi.

Salona girişte yoğun alkışla karşılanan, Yaşlı kadınların oğulları gibi muhabbetle sarılıp öptüğü Başkan Ercengiz, “öncelikle teşekkür ediyorum. Ne zaman çağırsak ne zaman davet etsek bizleri yalnız bırakmıyorsunuz” diyerek başladığı konuşmada, “yaklaşık 5,5 senedir görevdeyim. Her zaman söylediğim gibi siyasetten öte hizmet için geldiğimiz bu görevde en büyük gücümüz kadınlardır. O yüzden tüm kadınların ellerinden öpüyorum” dedi.

Başkan Ercengiz konuşmasının devamında şöyle ifadeler kullandı:

“Yılın sonuna geldik. Biz size söz vermiştik. Bugün o sözümüzü bir kere daha yerine getiriyoruz.

Antalya’nın vazgeçilmez sanatçısı haline gelen Mehmet Yenigün’le çok eğlenceli zaman geçireceksiniz. Sizden aldığımız güçle sizlere hizmet etmeye çalışıyoruz. Mutlaka hizmette eksiklerimiz olabilir. Burada sizlere bu matineyi hazırlayan tüm çalışanlarımıza, kadın kollarımıza, kadın emekçilerimize, belediye çalışanlarımıza sizlerin huzurunda bir kere daha teşekkür ederim.”

Başkan Ercengiz sözlerine, “görevde kalmaya devam ettiğimiz sürece çalışmaya devam edeceğiz. Farklılıklarımız ne olursa olsun Burdurlu olduğumuzu unutmadan bin kere daha çalışacağımızı ifade etmek istiyorum. Hepinize saygılar, sevgiler sunuyorum” diyerek son verdi.

Konuşmanın ardından sahne alan Yenigün, daha ilk türküsünde kadınlar kendilerini pistte attı. Matinenin sonuna kadar da o pist bir daha boşalmadı. Gönüllerince coştular, eğlendiler, stres attılar.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir