Başkan Ercengiz, hizmet aracını kullanmayarak AHH’na destek verecek

Burdur Belediyesi, Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH) nedeniyle çeşitli etkinlikler düzenliyor. Hafta boyu sürecek olan etkinliklerde çevreci ve sürdürülebilir ulaşım çözümleri konusunda farkındalık oluşturması amaçlanıyor. Bu kapsamda dün Bisiklet Turu düzenlendi. Avrupa ülkelerinde Otomobilsiz Gün adıyla da düzenlene AHH, renkli görüntülere sahne oluyor.

Avrupa Hareketlilik Haftası (AHH), 2002 yılından bu yana Avrupa ve dünya genelinde birçok şehirde kutlanıyor. Burdur Belediyesi önderliğinde yapılacak etkinliklerle, çevreci ve sürdürülebilir ulaşım çözümlerine farkındalık oluşturulması amaçlanıyor. 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası’na bu yıl Avrupa’dan 2242 Türkiye’den 17 olmak üzere toplam 2 bin 259 belediye kabul edildi.

Etkinlik haftası boyunca katılımcı şehirler, şehir merkezlerinde motorlu taşıt trafiğinin kısıtlanması, toplu ulaşım ve sürdürülebilir hareket alternatiflerinin teşviki ile farkındalık oluşturmayı amaçlayacak.

Burdur Belediyesi tarafından organize edilen etkinlikler, 16 Eylül Pazar günü Özgürlük ve Demokrasi Meydanından başlayacak.

Etkinlikler saat 16.00’da başlayacak ve Bisiklet Turu ile devam edecek. Toplu ulaşıma teşvik ve farkındalık oluşturmak amacıyla, 22 Eylül Cumartesi günü toplu ulaşım 1 TL olacak.

Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle 19 Eylül Çarşamba günü Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, zorunlu olmadığı sürece makam aracı kullanmayarak destek olacak. Bu kapsamda kamuoyunun dikkatleri diğer hizmet aracı kullanıcılarına çevrilecek.

VİDEO HABERLER BURDUR GÜNDEM’DEN…

AHH’nin Avrupa ülkelerindeki farklı uygulamaları renkli görüntülere sahne oluyor. Belçika’daki adı, her yıl eylül ayının üçüncü pazar günü düzenlenen “Otomobilsiz Gün”…

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir