Başkan Ercengiz, kadınlara verdiği sözü ilk fırsatta yerine getirdi

Sözünü Tuttu; Anneler Günü Ümmü Erbil Matinesi Açık Hava Yaptı

Bugün Burdurlu kadınlar, Anneler Günü münasebetiyle Serenler Otel’deki çim sahada yapılan geçtiğimiz günlerde En İyi Türk Halk Müziği Sanatçısı Ödülü alan Ümmü Erbil Konseriyle doyasıya oynayıp eğlendiler.

Burdur Belediye Başkanı, Dünya Kadınlar Günü’nde Konferans ve Sergi Salonu’nda düzenlediği Kadınlar Günü Matinesinde salon kadınlara yeterli gelmeyince sonraki matineyi statta açık havada yapma sözü vermişti. Bugün Serenler Otel’deki çim sahada Anneler Günü münasebetiyle düzenlediği Ümmü Erbil’in sahne aldığı Anneler Günü Matinesiyle sözünü yerine getirmiş oldu.

Bütün mahallelerden otobüslerle ulaşımı sağlanan ve öğleyin çim sahayı doldurmaya başlayan kadınlara “bacılarım, kardeşlerim nasılsınız?” diye başlayan bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, “biz size söz vermiştik seçimden önce. Sığamadık dediniz. Konferans ve Sergi Salonumuzun, Cumhuriyet Yaşam Merkezimizin dar geldiğini söylemiştiniz. Bir dahakini statta yapalım demiştik. Belki şehir merkezindeki statta yapamadık ama sizler için düzenlediğimiz bu alanda yine birlikteyiz; hepiniz hoş geldiniz. Bir arkadaşım “nasıl geçti seçim, nasıl kazandınız seçimi” dedi. Ben dedim, annelerimin dualarıyla, kardeşlerimin destekleriyle ve bacılarımın bana yoldaş olmasıyla bu seçimi kazandım dedim. Hepinize çok teşekkür ediyorum verdiğiniz destekten ötürü. Biz beş yıl boyunca gönüllere girmeye çalıştık. Sizleri kırıp incitmemeye çalıştık. Bir beş yıl daha fazlasını yapmak için sizden yetki ve görev istedik. Siz de bize bu görev ve yetkiyi verdiniz. Önümüzdeki beş yılda sizlere hizmet etmeye devam edeceğiz. Tabii ki sizlerin izni, Allah’ın izni ve sizlerin teveccühüyle…  Değerli hemşerilerim, bu yıl Ramazan ayı Anneler Günü ile çakıştığı için bir hafta erkene aldık. Hem Ramazan’ımızı karşılayacağız, hem yarın hava koşulları elverişli olmayacağından Hıdırellez’imizi kutlayacağız, hem de o eli öpülesi annelerimizin Anneler Günü’nü kutlayacağız. Gönlünüzce eğlenin. Doyasıya eğlenin. Siz istediğiniz sürece biz bu organizasyonları yapmaya devam edeceğiz. Sizlere çok teşekkür ediyorum” dedi.

Daha sonra Başkan Ercengiz, kadınların arasına, sevgi seline karıştı. Kadınlar, çocuklar, genç kızlarla fotoğraflar çektirdi. Başkan Ercengiz’e özellikle annesi yaşındaki kadınların sevgiyle, içtenlikle sarılmaları duygu dolu anlara sebep oldu. Seçimi çok açık arayla kazanmasının sırrının, sihrinin burada olduğu anlaşıldı.

Başkan Ercengiz’in konuşmasını müteakiben KıvılcımHaber’e röportaj vererek, “geçen ay bütün gönül dostlarımın sayesinde En İyi THM Sanatçısı Ödülü’ne layık görüldüğü”nü, “bugün de Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz ve O’nun çok kıymetli eşi Hülya Hanımefendinin destekleriyle düzenlenen çok güzel bir programda gönül dostlarıyla birlikte olduğu”nu söyleyen, “Burdurlu olarak Anneler Günü matinesinde inşallah coşacağız, eğleneceğiz” diyen Ümmü Erbil sahne aldı.

Bir türküden sonra geniş çim saha oynayan kadınlarla doldu.

Burdurlu kadınlar gönüllerince, doyasıya eğlendiler.

Tam bağımsız ve gerçekten demokratik Türkiye Atatürk’le mümkündür

KİTABIM: “ATA ETİ, İTE OTU!”

Bu haberler de ilginizi çekebilir

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir