Başkan Ercengiz muhtarlarla bir araya geldi

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, belediye meclis salonunda düzenlenen toplantı ile mahalle muhtarları ve Merkeze bağlı köy muhtarlarıyla ile bir araya geldi.

Burdur Belediyesi Belediye Meclis Salonu’nda düzenlenen toplantıya, Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, İl Genel Meclis Üyeleri, Mahalle ve Merkeze bağlı köy muhtarları katıldı.

Toplantı konuşma yapan Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz “hem 2019’un bir değerlendirmesini yapalım hem de 2020’den beklentilerimizi ortaya koyalım istedim. Mutlaka sizlerde özellikle yeni göreve gelen arkadaşlarımız vatandaşa verdiği sözleri yerine getirmesi ve vatandaşımızın beklentilerine karşılık vermesini istiyorsunuz. Bize mümkün olduğu kadar öncelikle kent merkezinden başlamak üzere gücümüz ve kaynaklarımızı neye yeterse kaynaklarımız neye el verirse şehrimizin gelişimine katkı koymaya çalışıyoruz. Bizim derdimiz değişen dünya içerişinde yeniliklere ayak uydurmak vatandaşın hayatını kolaylaştırmak ve mutlu insanların yaşadığı güzel şehirleri, yöreleri, mahalleleri yaratmak. Bizim derdimiz insanları mutlu etmek. İnsanları eğer bina mutlu edecekse bina yapmak, yeşil alanlar mutlu edecekse yeşil alanlar yapmak. Sorun trafikse trafik sorununu gidermek, alt yapıda sorunlar varsa alt yapı sorunlarını gidermektir. Belediyecilikte bizim derdimiz hiçbir zaman vatandaşa zulüm eden bir anlayış, vatandaşı uzun vadede borçlandıran Belediye kaynaklarını hesapsızca harcayan bir anlayış olamaz derdimiz vatandaşa hizmet etmek. Bizler elimizden geldiğince beldemizin yöremizin beklentilerini ölçüp, değerlendiriyoruz ve ortak akıl ile yönetmeye de gayret ediyoruz” dedi.

“Muhtarlarımız bizlere bildirimleri çok önemli”

2020 yılında şehir konforuna yönelik çalışmalara ağırlık verdiklerini vurgulayan Başkan Ercengiz, “2020 yılı içinde vatandaşlarımız için daha çok çalışıp, bizden beklentilerini karşılayacak, özellikle konfor arttırıcı çalışmalarımıza devam edeceğiz. Bu konuda da sizlerin bizlere konu bildirimleri çok önemli. Bunun için Mahalle toplantılarımızı Mahalle Muhtarlarımızı sık sık yapmaya gayret ediyoruz. Köy muhtarlarımızı da işin içinde tutmaya çalışıyoruz. Sonuçta Burdur’da beraber yaşıyoruz. Merkeze bağlı 51 Köyümüz ve 35 mahalle muhtarımız, hatta 198 köyümüzün de temsilcileri var” şeklinde konuştu.

“Üretici ve Tüketiciyi destekleyen projeler hazırlıyoruz”

Başkan Ercengiz, sosyal belediyecilik anlayışı ile yürüttüğü çalışmaların bu dönemde de faaliyet göstereceğine değinerek, “üretimin yoğun ve bol olduğu bir şehirde yaşıyoruz. Belki önümüzdeki günlerde süt ile ilgili yeni bir proje ile karşınıza gelebiliriz. Kaynak konusunda çok büyük bir sıkıntı yaşamazsak, üreticiye destek veren, bunu sürekli hale getiren ve vatandaşın üretimden tüketime zincirinin daraltıldığı bir pastörize süt projesi planlıyoruz. Biz vatandaşımıza daha sağlıklı sütü ulaştırmayı planlıyoruz. Esnaf arkadaşlarımızı çok yekten karşımıza almadan, onlarında evlerine götürdüğü ekmeğin önüne geçmeden belli bir denge içerisinde bunu işi götürmeyi hedefliyoruz. Buradaki en büyük desteğimizi köylülerimizden bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir