Başkan Ercengiz, personelinin 1 Mayıs İşçi Bayramını kutladı

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, “1 Mayıs İşçi Bayramının, işçinin ve emekçinin alın terine emek vererek, kutlanan bayramlar olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, 1 Mayıs Dünya Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle Fen İşleri Kampüsünde, belediye personelinin işçi bayramını kutladı. Koronavirüs tedbirlerine uygun şekilde düzenlenen kutlamada, Başkan Ercengiz, yoğun çalışma şartları altında hizmet veren belediye işçilerinde koronavirüs vakası görünmemesi nedeniyle memnuniyetini paylaştı. Koronavirüs tedbirlerine eksiksiz uyulması gerektiğini işaret eden Başkan Ercengiz, “çok şükür ki bugüne kadar koronavirüsle mücadelede hep birlikte iyi gidiyoruz. Sizlerin sağlığı bizim için en önemlisidir çünkü bir tek arkadaşımızın bile Allah korusun bu hastalığı bulaştırmış olması bütün ailemize, evdeki sevdiklerimize ve buradaki iş arkadaşlarımıza bulaşmasına neden olur, bu yüzden de bireysel korunma ve bu hastalıkla mücadele kurallar yerine getirmemiz, talimatları uygulamamız ve sizlerin de buna katkı vermeniz çok önemlidir. Bu açıdan bir sıkıntımız bugüne kadar olmadı” dedi.

Bizlerin hedefleri var

Burdur Belediyesi işçilerinin özverili çalışmalarının, Burdur Halk nazarında göz doldurduğunu ifade eden Başkan Ercengiz, “1 Mayıs işçinin, emekçinin bayramı, sizin bayramınız ve bu bayramı da sevdiklerimizle keşke meydanlarda hep birlikte kutlayabilseydik yine koronavirüs salgını nedeniyle bu bayramı bu yıl meydanlara kutlayamayacaksınız, birlikte kutlayamayacağız, seneye kutlarız. Emeğin, alın terinin ne kadar kıymetli olduğunu hepimiz biliyoruz. 6 yıldır her fırsatta bunu söylüyorum ve bu konuda samimi olduğumu sizlere hissettirmeye çalışıyorum. Bizler siyaseten seçilmiş ve görev süresi yurttaş tarafından belirlenmiş idarecileriz. Kadrolu müdürleriniz ve kadrolu iş arkadaşlarınız dışında bizler gelip, geçiciyiz. Bizlerin hedefleri var, Burdur halkına ve vatandaşa verdiği sözler var. Bu sözlerin tutulmasının iki temel esası var bunun da ikisinden birincisi belediyenin öz kaynakları, ikincisi ise üretim yeteneğidir. Öz kaynaklar konusunda elimizden gelen bir şey yok yani bu kaynakları çoğaltmak ancak sizlerin hizmet ederek, sizlerin ürettiği hizmetleri çoğaltarak, tasarruf ederek mümkündür. Onun dışında İlbank’tan aldığımız pay ve muhtelif gelirlerimizin bizlere yarattığı kaynak bellidir. Biz 6 yıldır üretiyoruz, hizmet satın almaları azalttık mümkün olduğu kadar sizlerin emeği ile bu kente hizmet ediyoruz. Vatandaşımızın mutluluğu, vatandaşın bizlere söylediği güzel sözlerin bir tek nedeni varsa onlar da bizim organizasyonumuzda sizlerin ürettiği o güzel hizmetlerdir. Öncelikle kocaman bir alkışı kendiniz için ellerinizi çırparsanız beni çok mutlu edersiniz” diye konuştu.

Olmayanı Paylaşmaya Çalışıyoruz

Burdur Belediyesi Fen İşleri Kampüsünün kazandırılması ile belediye işçilerinin, insanca çalışma ortamına kavuştuğunu vurgulayan Başkan Ercengiz, “bugüne kadar en çok sizlerin alnınızın teri kurumadan hak ettiğinizi vermek üzere çalıştık. Gerekirse 1 projeden vazgeçtik, 2 projeden vazgeçtik, eleştirildik hatta seçim döneminde mevzuyu çok başka yerlere kadar götürülmesine neden olundu ama bunun bir tek nedeni vardı, siz akşam eve gittiğinizde eşlerinize ve çocuklarınıza mahcup olmayın, alnınızın terinin karşılığını alarak, maaşlarınız hesabınıza yatmış olarak gidebilin diye yaptık, bakınız bir gün gecikme ile taşeron işçimizin maaşı yattı, bunu bana arkadaşlarımız ilettiğinde, Durmuş Bey burada, derhal arkadaşın savunmasını alın dedim çünkü sizin evinize götüremediğiniz her paradan biz mesulüz. Olmayanı paylaşmaya çalışıyoruz arkadaşlar, olanı saklamak değil, olmayanı var etmeye çalışıyoruz, öncelikle işçimizin emekçimizin, alın terinin karşılığını vermek istiyoruz. Biz şuraya hizmet kampüsünü yaparken, öncelikle işçimizin insanca çalışabileceği bir tesisi kazandırmaktı niyetimiz, çok şükür bunda da yüzümüzün akıyla çıktık. Sizlerin üretimde daha fazla verimli olabilmeniz için bu kampüsü sizlere hediye ettik. İnşallah bundan sonra da çalışmalarımızı aksatmadan sürdüreceğiz, aletimizi edevatımızı, ekipmanımızı, iş makinemizi, iş ortamımızı ve en önemlisi emekçi kardeşlerimizin taleplerini yerine getirip, Burdur halkına hizmet edebilmek için daha çok üretim sağlayacağız. Bayramınız tekrar kutlu olsun” dedi.

Öncelik Kendi Sağlığınız

Personelin İşçi Bayramını tebrik eden Başkan Ercengiz, “çok zor günlerden geçiyoruz, bakınız bugün Burdur Belediyesi, birçok noktada gelirini kaybetti, kira gelirleri yok, 2 aydır su tahsilatı yapmıyoruz ama her şeye rağmen sizlerin maaşını günü gününe yatırmaya gayret ediyoruz çünkü şu anda esnafı, sanatkârı, sanayideki en küçük işletmeye varıncaya kadar birçok esnafımız zor durumdadır. Biz sizleri üzmemek için gayret ediyoruz. Sizlerden de tek bir ricamız var öncelikle kendi sağlığınızı korumanız,  ailenizin sağlığını korumanız, ardından da Burdur halkına en iyi şekilde hizmet etmenizdir. Bizim sizden başka bir isteğimiz yok, hepinize tekrar teşekkür ediyorum. Emeklerinizden ötürü, 1 Mayıs işçinin emekçinin bayramını kutlu olmasını diliyorum. Sözde değil bu işi gerçekten özümseyerek, işçinin ve emekçinin alın terine emek vererek, kutlanan bayramlar olmasını diliyorum. İşçiyi, emekçiyi bir kenara koyup, sömürü düzeni içinde işçiyi ve emekçiyi sömürüp bir kenara koyan değil, hak ettiğini hakkıyla verildiği, bugün asgari ücretin ne noktaya geldiğini, nasıl geldiğini aklınızın bir kenarında bulunması gerektiğini ve biz söz verdiğimiz şekilde en düşük ücretimizin de belli ve anlamlı bir rakam olması için mücadele ettiğimizi de unutmamanız ricasıyla bayramınızı tekrar kutluyor, hepinize teşekkür ediyorum” açıklamalarında bulundu.

[3d-flip-book mode="thumbnail-lightbox" urlparam="fb3d-page" 
id="12654" title="false" lightbox="dark"]
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir