Başkan Ercengiz sözü verdi

Armağan İlci Mahallesi’ne Pazar Geliyor

Burdur Belediyesi her mahalleye kurduğu ve geleneksel hale getirdiği Gönül Sofrası’nı dün (11 Haziran 2017 Pazar günü), Armağan İlci Mahallesi 105 Evler yanındaki park alanına kurdu. Yaklaşık bin 500 kişinin katıldığı iftar yemeğinde bir konuşma yapan Başkan Ercengiz, mahalle sakinlerine istekleri doğrultusunda semt pazarı inşa etme sözü verdi.

Burdur Belediyesi, geleneksel hale getirdiği ve her gün bir başka mahallede kurulan Gönül Sofrası adını verdikleri iftar sofrasını dün (11 Haziran 2017 Pazar günü) Armağan İlci Mahallesi’nde kurdu.

105 Evler Parkında kurulan iftar yemeğinde mahalle sakinleriyle bir araya gelen ve bir konuşma yapan Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, geçen hafta mahallelerine pazar kurulması için 3 bin imza toplayan mahalle sakinlerine pazar sözünü verdi. Konuşmasında Başkan Ercengiz, “Önümüzdeki günlerde gerekli görüşmeleri yaparak çalışmalara başlayacağız” dedi.

Başkan Ercengiz, konuşmasının devamında, “mahallemize pazar kurulması isteniyor. Bizde bu çağrıya kulak veriyoruz. Önümüzdeki günlerde Pazarcılar Odası Başkanıyla görüşeceğiz, uygun bir alanda esnaf arkadaşlarımızı davet edip Armağan İlci’de bir semt pazarı oluşturacağız. Gününe de hep birlikte karar veririz. Siz ne zaman istiyorsanız, pazarcı arkadaşlarımıza da ne zaman uygun olursa talebinizi çözüme ulaştırırız” şeklinde ifade etti.

Armağan İlci Mahallesindeki Gönül Sofrası’nın kurulmasında İşadamı Orhan Çiçek’in destek olduğunu açıklayan Başkan Ercengiz, “lftar sofralarını gönüllü bağışçılarımızla kuruyoruz. Birinden alıp birine vermek değil, hayra vesile olabilmek, bir araya gelebilmek, yoksulunu varlıklısını aynı sofraya buluşturabilmek, sorunları hep beraber konuşabilmek, çözüm üretebilmek istiyoruz” dedi.

Mahalle Muhtarı Yunus Bilgiç, Başkan Ercengiz’i karşılayarak çiçek takdim etti.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir