Başkan Ercengiz’den filozof gibi tavır

Milli Eğitim Müdürlüğü’nce düzenlendiği belirtilen, 12 Mart İstiklal Marşı’mızın Meclis’te Milli Marş olarak kabulünün 100’üncü yıldönümü kutlama programında protokol sırasında kendisine ayrılan bölümde herkeste olan üzeri çiçekli sehpa konmayarak ayrımcılık yapılmasına sosyal medyayı sallarcasına yaygın tepki gelince Başkan Ercengiz yazılı bir açıklama yaptı. Başkan Ercengiz, her şeye rağmen “ev sahibiyiz (…)  son Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın da katıldığı törende ilin Belediye Başkanı olarak kendimizi ev sahibi hissettiğimiz için böyle bir alınganlığımız söz konusu değildir” dedi.

İşte o açıklama!

MAKÜ İstiklal Yerleşkesi Lavanta Otelde İl Milli Eğitim Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen törene katılmak üzere İlimiz Milletvekili ve Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı ile birlikte toplantı alanına gittik. Oturma düzeni protokol kurallarına uygun şekli ile eşlerinin de katılacağı hesap edilerek ayarlanmış ve yerimiz önceden belirlenmişti.

Programa eşlerin katılmaması dolayısıyla yeniden bir oturma düzeni hızlı şekilde yapılmaya çalışılmış ve önceden belirlenen yerin değil başka bir yere oturmamız için görevli arkadaşlar bize yer göstermiştir.

Burada herhangi bir şekilde önümüzde sehpanın olmayışının art niyetli olduğunu düşünmemekle birlikte zaten her ne kadar programı İl Milli Eğitim Müdürlüğü düzenlemiş olsa da son Başbakan Sayın Binali Yıldırım’ın da katıldığı törende ilin Belediye Başkanı olarak kendimizi ev sahibi hissettiğimiz için böyle bir alınganlığımız söz konusu değildir.

Sonuç itibarıyla Burdur ilini temsilen Belediyemizi temsilen açılış konuşmasını yaparak hem 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ’nün önemini hem de şehrimize ziyarete gelen son Başbakan Binali Yıldırım’ın katılmış olması ile ilgili gerekli önemi vurgu yaparak konuşmamızı tamamladık.

Bizi seven dostlarımızın bize gönül veren Burdurlu hemşerilerimizin fotoğrafa bakarak gösterdikleri hassasiyetten dolayı kendilerine teşekkür eder ancak burada görev yapan cefakâr emekçi kardeşlerimizin herhangi bir kastının olmadığını düşünerek daha fazla tepki gösterilmemesini rica ederim.

7 yıldır yürüttüğüm başkanlık görevinde hiçbir kasıtlı saygısızlığa sessiz kalmadığım gibi iyi niyetli her türlü olumsuzlukta da hoşgörü içerisinde bu şehri hep birlikte yönetmeye devam edeceğimizi ifade eder Kamuoyuna saygıyla duyururum.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.