Başkan Ercengiz’den, kitlesel aday adaylığı açıklaması

Önceki hafta sosyal medya hesabından Belediye Başkanlığı aday adaylığına müracaatını duyuran Başkan Ercengiz, bugün partisinin il binasında kitlesel bir basın açıklamasıyla “daha yapacak çok işimiz var” anlayışı çerçevesinde aday adaylığını kamuoyu ile paylaştı.

CHP il binasının önünde toplanan partililer ve Ercengiz’severlere hitaben Merkez İlçe balkonundan yaptığı konuşmayla bol alkış alan Başkan Ercengiz, Burdur halkından “daha yapacak çok işimiz var” diyerek yeni bir dönem için destek ve yetki istedi.

Milletvekili Mehmet Göker, İl Başkanı İzzet Akbulut ve Merkez İlçe Başkanı Sıdıka Oğuzkan’ın destek verdiği Başkan Ercengiz’in oldukça heyecanlı olduğu dikkatlerden kaçmadı.

Konuşmanın sonunda İl Başkanı İzzet Akbulut Başkan Ercengiz’e çiçek takdim etti.

Milletvekili Göker, kitleye Andımız’ı söyletti.

Başkan Ercengiz’in açıklamasının satırbaşları şöyle:

  • 2 Nisan 2014 günü mazbatamızı alarak göreve başladığımızda Burdur Belediyesi’nin şirketinin çeklerini ödeyecek durumda değildik. Bir Meclis üyesi arkadaş içeri girip “40 bin liralık çek var ne yapacağız Başkanım” dediğinde, “eğer biz kazanamasaydık ne yapılacaksa biz de onu yapacağız” dedim. O günden beri Belediye’yi Burdur’a yakışır hale getirmek için elimizden gelen gayreti gösterdik.
  • Çok zor günlerden geçtik. 6 seçim ve bir darbe girişimi yaşadık. Borç ve harç içerisinde olan Burdur Belediyesi’ni giderek artan tüm ekonomik zorluklara rağmen şeffaf, hesap verebilir, rantın yanında olmayan sizlere yakışır bir belediyecilik anlayışını üretmeye çalıştık.
  • Burdur’da “yapacak daha çok işimiz var” anlayışıyla yeniden yola çıktık. Bundan sonraki süreçte de sizlere hesap veren, sizlerin isteklerini öncelikli kılan, merkezine insanı koyan, insan ihtiyaçlarını sadece inşaat ve binalardan ibaret saymayan, insanı yaşadığı kentte huzurlu ve mutlu kılan bir belediyecilik anlayışını daha büyük adımlarla sizlere getirmek için gayret edeceğiz.
  • Görevi devraldığımızda 7 m2 olan yeşil alanı bugün 12 m2’lere getirdik.
  • Neredeyse bütün kentin kaldırımlarını ve yollarını silbaştan engelli ve yaşlı yönetmeliğine uygun hale getirdik.
  • 1,5 milyon m2’yi bulan asfaltımız, 25 km’yi bulan drenaj hattımız, yol ve kaldırım çalışmalarımızla artık yaşanabilir kentin izlerini Burdur’da yaratmaya ve yaşatmaya başladık.
  • Mezarlıklarda yaptığımız çalışmalar ölülerden mi oy alacaksın anlayışına karşı ölülerimize de sahip çıkan bir belediyecilik anlayışı takdir topladı.
  • Bizler halkın yanında, halkçılığın yanında, demokratlığın yanında olmaktan asla vazgeçmeyeceğiz.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir