Başkan Ercengiz’den MAKÜ’lü öğrencilere müjde!

MAKÜ’lü öğrencilere müjde veren Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, ikametgâhını Burdur’a alan öğrencilere halk otobüslerinde yüzde 30-40 oranında indirim yapılacağını müjdeledi.

Şehir içi toplu ulaşımda yaşanan aksaklıkların giderilmesi için Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz başkanlığında toplantı yapıldı. Başkanlık makamında yapılan toplantıya Başkan Ercengiz’in yanı sıra MAKÜ Rektörü Adem Korkmaz, MAKÜ Genel Sekreteri Ali Nihat Gündüzalp, Belediye Başkan Yardımcısı Serdar Başgül ve Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi Yönetimi katıldı.

MAKÜ’lü öğrencilerin ulaşımda yaşadıkları aksaklıklar masaya yatırıldı toplantıda Rektör Korkmaz, üniversite öğrencilerinin kendilerine ulaştırdıkları olumsuzlukları Özel Halk Otobüsleri Kooperatifi yönetimine iletti. MAKÜ İstiklal Yerleşkesinde oluşturulan Öğrenci Toplama Merkezi ile öğrencilerin daha sağlıklı bir ulaşım hizmeti sunulduğunun belirtildiği toplantıda, otobüs şoförlerinin kişisel gelişim eğitimi de verileceği kaydedildi. Toplantıda sorunların çözümü için görüş birliği ile yol haritası belirlendi.

“Hadi Gari Sen de Burdurlu ol”

Üniversite öğrencilerinin ulaşımda yaşadıkları aksaklıkların giderilmesi için çalışma başlattıklarını belirten Başkan Ercengiz, öğrencilere müjde verdi.

“Hadi Gari Sen de Burdurlu ol” sloganıyla proje hazırladıklarını belirten Başkan Ercengiz, “Mehmet Akif Ersoy Üniversitesinde okuyup ikameti Burdur dışında bulunan öğrencilerimizin ikametlerini Burdur’a almalarını istiyoruz. İkametini alan öğrencilerimize şehir içi ulaşımda yüzde 30, yüzde 40 oranında indirim yapacağız. Önümüzdeki Belediye Meclis Toplantısında konuyu görüşerek karara bağlayacağız. Hem üniversite yönetimi hem de mahalle muhtarlarımız ile Nüfus İl Müdürlüğümüzle ortaklaşa yürüteceğimiz çalışma neticesinde üniversite öğrencilerinin ikametgâhlarını Burdur’a aldırmalarını sağlayacağız. Burdur’da yaşayan fakat nüfus kayıtlarında Burdur birincil adresi olmadığı için İller Bankası katkı payını alamadığımız öğrenci arkadaşlarımızın ikametlerini Burdur’a almaları sağlayacağız. Bu sayede daha iyi hizmet ederek kent kültürünü ve kent olanaklarını daha yaygın hale getireceğiz” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir