Başkan Ercengiz’den Milletvekili Özçelik’e insanlık ve demokrasi dersleri

Burdur Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz, anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az kabilinden AKP Burdur Milletvekili Bayram Özçelik’e, Katı Atık Bertaraf, Biyonik Arıtma ve Kültür Sarayı üzerinden yapılan polemikte saldırgan tavrına ve üslubuna karşılık, insanlık, adamlık, hemşerilik, kardeşlik dersleri Tweetledi.

Bu kentin idari sacayağından birini temsil eden Başkan Ercengiz, Bayram Özçelik’le farklı kulvarlarda olmalarına rağmen kentin önemli meselelerinden hastane inşaatı ve yeri konusunda işbirliği önerisinde bulunan “bu memleketin acil ihtiyacı hastane dedik; cezaevinin taşınacağını duyduk; oraya yapılsın dedik; öyle bir şey yok dediniz, haberiniz bile olmadan temeli atıldı, hazır fırsat varken gel hastaneyi şehrin merkezinden koparmayalım cezaevinin olduğu yere planlayalım” şeklinde Tweetler paylaşıyor.

Vekil Özçelik, Kültür Sarayına “beceriksizliğinden bir çivi bile çakmadın” diyerek saldırdığı ve hakaret ettiği Başkan Ercengiz’e, “bittikten sonra seni oraya sokmayacağız” diye tehditte bulunuyor. Ayrıca hızını alamıyor “solcu müdürler” hurafesi ortaya atıyor.

Başkan Ercengiz, “sen kimsin ki beni oraya sokmayacaksın?” diye cevap verdikten sonra, alayiş ve sitayişle anlattıkları kente yapılan hizmetleri için “ayrıca hiçbir bakanlığın önünde AKP bakanlığı yazmıyor, yapılan yatırımlar vatandaştan alınan vergiyle vatandaşa yapılıyor. Vatandaşın parasıyla vatandaşa yaptıklarımızı vatandaşa dağıtılan sadaka gibi göstermek aciz siyasetçi işidir. Ben iyi yapılan her şeye teşekkür ettim” diye tokat gibi insanlık ve demokrasi dersi veriyor.

Ve Başkan Ercengiz şöyle devam ediyor derslerine:

“Bu bir kültürdür. Bir kere de sen edebilirsin bir şey kaybetmezsin. TC vatandaşı olarak ben şehrime ve ilime daha çok hizmeti talep ediyorum. İlimin Mv’nin de bir arada olmasını ve ilin geleceğini birlikte planlayabilmeyi arzuluyorum. Birbirimizi yormadan birbirimize destek olalım. Hadi gel birlikte güzel şeyler yapalım sosyal medya aracılığıyla kavga etmek sana yakışmaz, saygılarımla…”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir