Başkan Ercengiz’den sinir bozucu ince ince geceyarısı tivitleri!

Geçtiğimiz akşam, Burdur Belediye başkanı Ali Orkun Ercengiz, Ocak ayı Meclis toplantısının yapıldığı Çarşamba gününden beri sosyal medya ve basın organları üzerinden yoğun bir tartışmaya tutuştuğu AKP’nin Burdur İl Başkanı’nı gece boyunca ince ince tivitledi durdu. Başkan Ercengiz, sonunda AKP’nin Burdur İl Başkanı’nı mevkidaşı CHP Burdur İl Başkanı İzzet Akbulut’la yerel bir organ üzerinden (televizyon ya da sosyal medya üzerinden) canlı olarak güncel konuları tartışmaya davet etti. Ve Pazartesi kendisine bir belge göstereceğini ifade ederek, ar hayâsı varsa utanıp özür dileyeceğini ileri sürdü.

Çarşamba’dan bu yana Başkan Ercengiz, AKP’nin İl Başkanı’nı sosyal medya ve basın üzerinden sopaya çekip duruyor.

Son olarak geçen gece ince ince tivitleyip durdu.

Başkan Ercengiz’in, AKP’nin İl Başkanı’nın, hükümetinin dövizi şahlandırdığı, enflasyonu durduramadığı ve hayat pahalılığının halk kitlelerini perişan ettiğini, döviz fiyatlarının düşürülmesiyle övünüldüğü şartlarda mal ve hizmetlerin fiyatlarının artıp durduğu, doların 18 lira olduğu zamanda 600 liraya dolan deponun doların 13 liraya düştüğü şartlarda 700 liraya dolduğu, halkın geçinemez duruma düştüğü, çiftçinin ekemez hale geldiği gibi genel siyasetlerin konuşulmasının ve kendisine bu alanda soru sorulmasının hoşuna gitmediğini belirterek bunun nedenini sorduğu tiviti Trending Topic oldu.

AKP’nin İl Başkanı’na yeni olarak şu soruları yöneltti:

1. Arabanın deposu kaça doluyor, kıyma kaç para oldu biliyor musun?

2. İşbank’ta kaynak bittiği için üç yıldır alt yapı yenileme talebimize yanıt verilmedi biliyor musun?

Cahilce dolaşıp kendini daha fazla rezil etme otur yerinde…

Bir saat aradan sonra Başkan Ercengiz ikinci tivitiyle, bu kez AKP’nin Burdur İl Başkanı’na, CHP İl Başkanı İzzet Akbulut’la sosyal medya üzerinden ya da yerel TV kanalında gündemi ve güncel konuları canlı tartışmaya davet etti.

KAMUOYUNUN DİKKATLERİ PAZARTESİ’YE ÇEVRİLDİ

Ardından bir tivit daha atan Başkan Ercengiz, AKP’nin Burdur İl Başkanı’na Pazartesi günü utanıp özür dileyeceği bir belge göstereceğini söyleyerek kamuoyunun dikkatini Pazartesi gününe çevirdi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.