Başkan Ercengiz’den zehir zemberek eleştiriler

Günlerdir AKP tarafından icraatları ve seçim vaatleri üzerinden bombardımana tutulan Başkan Ercengiz, Mart Meclis toplantısının açış konuşmasında zehir zemberek söylemlerle cevap verdi; sert eleştiriler yaptı.

Başkan Ercengiz, Mart Meclis toplantısının açış konuşmasında günlerdir icraatları ve seçim vaatleri üzerinden yıpratma propagandası yapan AKP’ye Sebahattin Akkaya dönemindeki bir kısmı mahkemede olan icraatlar ve yolsuzluklar üzerinden sert sözlerle yüklendi. Başkan Ercengiz, o dönemde Belediye işletmelerinin hali perişanını, belgesiz trilyonluk harcamaları, yerli yersiz aşırı borçlanmayı belgelerle ve örneklerle anlatarak, “bir yandan sizin yaptığınız gerekli gereksiz aşırı borçlanmayı ödüyorum, bir yandan da Belediye hizmetlerini yürütmeye çalışıyorum” demeye getirdi.

BİR YANDAN 49 MİLYON BORÇ YÜKÜNÜ

ÖDERKEN BİR YANDAN DA BELEDİYE HİZMETLERİNİ YAPMAYA ÇALIŞTIK

Başkan Ercengiz, gelinen noktadaki mali tabloyu açıklarken, 49 trilyonu aşkın borçla devraldıkları Belediye’nin bugün itibariyle, 4 yılda bir yandan akılcı bir yöntemle, Belediye’nin kaynaklarını rantabl kullanarak ve emek gücünü seferber ederek hizmet getirmeye ve işleri yönetmeye çalışırken, diğer yandan da 32 trilyonunu ödedikleri borcunun 28 milyona düşürüldüğünü vurguladı.

2013’TEKİ OPET’LE 545 BİN+KDV’LİK

5 YILLIK AKARYAKIT SÖZLEŞMESİNİ BİR YANA NOT EDİN LÜTFEN!

Sadece akaryakıt iştigali olan BAHTAŞ’ı 2014 yılında 1,5 milyon borçla devraldıklarını ifade eden Başkan Ercengiz, “2013 yılında yapılan 545 bin + KDV’lik 5 yıllık akaryakıt sözleşmesini bir kenara not edin” diye konuştu.

4 MİLYONLUK BİMTAŞ BORCUNUN

1,7 MİLYONU’NUN BELGESİ FATURASI BULUNMAMAKTADIR

BİMTAŞ’a gelince buradaki tablonun daha da vahim olduğunun altını çizen Başkan Ercengiz, bu şirketi de 2014 yılında 4 milyonu aşan bir borç stokuyla devraldıklarını ifade etti. Başkan Ercengiz, Sayıştay raporlarına da yansıyan 1,7 trilyonluk bir meblağın ise faturasız, belgesiz olduğu ifade etti. Belgesiz, faturasız 1,7 trilyonluk borcun 188 bin lirasının Ramazan etkinlikleri, 395 bin lirasının Hıdrellez etkinlikleri ve 555 bin lirasının da İnsuyu şenlikleri için avans olarak verildiğini, ne faturasının ne de herhangi bir belgesinin olduğunu vurgulayan Başkan Ercengiz, bu şirketin 6 milyonluk bir eksiyle devralındığının altını çizdi.

Bu şirketin mevcut tablosunun ise vadesi gelmemiş 4 milyonluk borcuyla birlikte 2,6 milyon banka mevduat hesabı bulunduğunu belirterek şirket çalışmalarını şöyle ifade etti:

2018 OPET SÖZLEŞMESİNİN HACMİ İSE

11 MİYON ARTI 350 BİN LİRALIK AUDİ ARAÇ HİBESİ

2013 yılında OPET’le 5 yıllık bir sözleşme, 545 bin+KDV; 2013 sözleşmesinin sonunda yapılan 2018 sözleşmesi 11 milyon+KDV+ (350 bin liralık AUDİ hibe…) ve başka kazanımlar…

VOLKAN MENGİ’NİN SOSYAL MEDYADAKİ

PAYLAŞIMI, İL BAŞKANINA YAKIŞMAYACAK BİR PAYLAŞIM

AKP İl Başkanı’nın sosyal medya hesabından iddia ettiği yarım milyon falan değildir. Bundan dolayı bize bir özür borcu vardır. Sosyal medya hesabından bir il başkanına yakışmayacak nitelikte 14 Şubat Sevgililer Günü’nde yeni oyuncağım olarak iddia ettiği araç benim şahsi aracım değildir. Burdur Belediyesi’nin iştiraki olduğu şirketin edinimidir. Bizden öncekiler nasıl evlerine götürmedilerse biz de görevimiz bittiği zaman araç Belediye’nin makine parkında kalacaktır.

SOSYAL MEDYADAKİ BELEDİYE MAKİNE PARKINDAKİ

ARAÇLARIN “4-5’NCİ MAKAM ARACI” PAYLAŞIMI SON DERECE AYIPTIR

Sosyal medya hesabından makine parkındaki araçların fotoğraflarını paylaşarak ‘4.-5. Makam aracı’ olarak adlandırması son derece ayıptır.

SEVGİLİLER GÜNÜ PAYLAŞIMLARI/

AKP’LİLERİNKİ AUDİ OYUNCAK; BİZİMKİ İSE EN BÜYÜK

SEVGİLİMİZ VATAN, MİLLET, BAYRAK; ARAMIZDAKİ FARK İŞTE BU!

Biz Sevgililer Günü mesajı da paylaşmışız. Bir de buna değinelim. Onun paylaştığı Sevgililer Günü mesajı ‘AUDİ oyuncak!’; bizim paylaştığımız Sevgililer Günü mesajı şu: BUGÜN EN BÜYÜK SEVGİLİMİZ OLAN MİLLETİMİZ, BAYRAĞIMIZ, VATANIMIZIN GÜNÜ OLSUN! EN BÜYÜK SEVDAMIZ VATANDIR BİZİM DEMİŞİZ VE BİR Türk bayrağı paylaşmışız.

OYUNCAK MAKAM ARACI DENDİ

AMA AUDİYE PARA MARA VERİLMEDİ; SÖZLEŞME HİBESİ

Oyuncak, makam aracı falan dendi ama araca para verilmedi. Sözleşme gereği Belediye’ye hibe edilen bir araçtır. Başka ne kazandırdık?

AKBIYIK’IN TERS KÖŞEYE YATIRAN

GELİŞME! 2014’TE AHDETMİŞTİK: ASFALT KAZIMA MAKİNESİ…

2014 yılında Belediye’yi kaybeden AKP, başka bir belediyeden emanet getirttiği asfalt kazıma makinesi ertesi günü tıra yükleyip geri göndermişti. O zaman bu makineyi alacağımıza söz vermiştik.

Merkez İlçe Başkanı Akbıyık, 5 adet ‘makam aracı’ndan bahsederken, “bir tane asfalt kazıma makinesi alsaydın ya makam aracı yerine” diye paylaşımda bulunmuş. Ne zaman paylaşmış bunu? 20 Şubat’ta… (Bir belge göstererek) bu da aracın (asfalt kazıma makinesinin) alındığı firmanın proforma faturası… Ne zaman gelmiş? 15 Şubat’ta…

Bir başka hibe araç… Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne ihtiyaçtı. Ford Binek…

Ve mukayeseyi sizler yapın: “2013’TE

ŞİRKETİN RAKAMI 550 BİN, BUGÜN 11 MİLYON LİRA+ ARAÇLAR.

Bir başka gerçek, 2013 yılında akaryakıt karşılığı Belediye’ye verilen aracın bedeli 768 bin lira. Bunun dışında başka bir şeyin alınıp alınmadığı bilinmiyor.

Ve sözleşmeden 6 ay sonra Şavrole Kaptino marka bir araç alınıyor 75 bin liraya.

AKP’Lİ BELEDİYE KİRALAMA VE HİZMET SATIN ALMA

YOLUYLA MİLLETİN PARASINI YANDAŞA PEŞKEŞ ÇEKERKEN, CHP’Lİ

BELEDİYE 8,5 MİLYONLUK EDERİ OLAN 56 ARAÇ SAHİBİ YAPIYOR BELEDİYEYİ

Peki, 4 yılda biz ne almışız Belediye’ye?

Toplam olarak 8,5 milyon liralık 56 tane araç almışız. Bunların başlıcaları:

300 bin Euro’luk Volvo ekskavatör…

15 adet temizlik aracı…

5 adet çift çekerli damperli kamyon…

5’nci makam aracı dediler. O nedir dedik. 5’nci makam aracı hakkında insan bir açıklık getirir. 5’nci makam aracı dedikleri, Başkan Yardımcısı Ali Say’a yeni dönüşüm şirketince sözleşme gereği Belediye’ye hibe ettirilerek verilen hizmet aracıdır. 5’nci “makam aracı”nı öğrendiğimize göre ve 4’ncüsünün en son hibe olarak alınan AUDİ olduğuna göre ilk üçü nedir diye sorduk; şu sonuca vardık: Mercedes, Kaptino ve ihale alan şirkete ihale karşılığı olarak Belediye’ye hibe ettirilen Wosvagen Transporter…

CAHİL CÜHELEA DAVRANIŞI: BURDUR’DA MAKAM ARACI

SADECE VALİLİK’TE VARDIR; DİĞER İDARİ BİRİMLERDE HİZMET ARACI BULUNUR

Bir kere Burdur’da makam aracı kullanan bir tek makam var; o da Valilik makamıdır. Valilik dışındaki bütün kurumların kullandıklarına hizmet aracı denir. Kavramları doğru kullanalım.

Bu konuda da bir gerçeğin altını çizelim. Bizden önce başkan yardımcılarına kiralanan hizmet araçlarına ödenen 100 bin liralık ödemenin önüne geçilmiş, para ödemesi yapılmadan Belediye araç sahibi yapılmıştır.

BAŞKAN ERCENGİZ, KAMYON GARAJI AÇILIŞI YAPANLARA SORDU

Bir söz de “kamyon garajının açılışı”nı yapan arkadaşlara edelim.

TEMSİLİ AÇILIŞI YAPILAN KAMYON GARAJINDA

YATAN KAMYONLARIN NİYE ORADA OLDUĞU AKP’NİN AYIBIDIR!

Orada açılış yapılan yerde kamyoncu esnafı gündüz vakti yatıyorsa, işi yok; yükü yok; eğer o kamyonu orada parkediyorsa, bilin ki mazotun 5 liraya dayanması en büyük etkendir. Eğer yarın şeker çuvalını da taşıyamayacak olursa bu vatandaş büyük ihtimalle kamyonların anahtarlarını gelip biz yöneticilerin kafasına atacaktır. Lütfen siyasetteki seviyemizi koruyalım. Kamu vicdanını yaralamak, halkı yanıltmak ve karalama kampanyası bizlere yakışan bir şey değildir.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir