Başkan Ercengiz’e çocukluk mekânı yenicede sevgi seli

Burdur Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle Yenice ve Dere Mahalleleri için iftar yemeği düzenledi. İftar yemeğinde Burdur Valisi Hasan Kürklü ve Belediye Başkanı Ali Orkun Ercengiz vatandaşlarla birlikte iftar açtı.

Burdur Belediyesi tarafından Ramazan ayı nedeniyle Yenice ve Dere Mahalleleri için iftar yemeği düzenledi. Cumhuriyet İlkokulu’nda düzenlenen iftar yemeğine Burdur Valisi Hasan Kürklü, eşi Nesibe Kürklü, Burdur Belediye Başkanı Ecz. Ali Orkun Ercengiz, eşi Hülya Ercengiz, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Say, CHP Burdur İl Başkanı Ali Özdemir, Belediye meclis üyeleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Yoğun katılımın olduğu iftar yemeğine Burdur Serenler Mehteran Takımı çaldıkları marşlarla iftar yemeğine renk kattı.

İftar yemeğinde konuşan Burdur Valisi Hasan Kürklü “Ramazanınız mübarek olsun. Ramazan ayı birliğin beraberliğin, yardımlaşmanın, kaynaşmanın doruk noktalara ulaştığı bir ay, bizde bu noktada sayın başkanımla uzun zamandır söylüyorduk. Bir mahalle iftarına birlikte katılalım diye bir türlü fırsat bulamıyorduk. Tesadüfen başkanımızın mahallesine denk geldi. O yüzden dolayı da mutluluk duydum. Dolayısıyla sizlerle beraber olmaktan sizlerle aynı sofrayı paylaşmaktan sizlerle beraber iftar etmekten son derece memnun olduğumu belirtmek istiyorum. Afiyet olsun, Allah tuttuğunuz oruçları kabul etsin. İnşallah bu Ramazan münasebetiyle de ülkemizin içinde bulunduğu durumdan Ülkemizin birliği dirliği nasıl bir mahalle olarak biraya geliyorsak. Ülkemizin de birlik ve beraberliği içinde bol bol dua edelim” dedi.

“Katılımlarınız bizleri gururlandırıyor”

Ramazan ayı boyunca her gün bir mahallede iftar yemeği düzenlediklerini belirten Başkan Ercengiz, “çok değerli hemşerilerim ve mahalle sakinleri bugün yine yenice ve dere mahallesiyle birlikteyiz. Güzel sözleriniz ve afişleriniz için çok teşekkür ediyorum. Ben bu mahallenin evladıyım ve her zaman gurur duydum. Burdur için çalışmaya sizler için çalışmaya da gücüm yettiği ölçüde devam edeceğim. Bugün gönül soframız bizim mahallemizde gönüllü bağışçılarımızın katkılarıyla yapıyoruz. Bu sofraları doldurmanız bizim için bir şereftir. Bu sofralar dolarsa daha da gururlanıyoruz ”diye konuştu.

Vatandaşlarla birlikte sohbet eden Vali Kürklü ve Başkan Ercengiz, daha sonra iftar yaptı. Başkan Ercengiz, Yenice ve Dere mahallesinden gelen çocuklara Türk Bayrağı dağıttı. İftar yemeği okunan duanın ardından son buldu.

Başkan Ercengiz’e Sevgi Seli

Başkan Ercengiz’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Yenice Mahalle sakinleri Başkan Ercengiz için “Burdur’un Gururu”, “Atın iyisine doru, yiğidin iyisine deli, başkanın iyisine Ali derler”, “Hoş geldin evimize Yenice’nin aslanı, sefer verdin sen bize Burdur’umuzun Başkanı”  yazılı afiş astı.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.