Başkan Ercengiz’in 23 Nisan mesajı

Başkan Ercengiz’in 23 Nisan mesajı yayınladı.

Başkan Ercengiz’in mesajı şu şekilde:

“Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını ve Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara verdiği değerin ve duyduğu güvenin göstergesi olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyorum.

23 Nisan sadece Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılış tarihi değil, aynı zamanda millet egemenliğine dayanan demokrasimizin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı gündür.

Atatürk, hem gelecek kuşaklara egemenlik ve bağımsızlık kavramını daha çocuk yaşta aşılamayı hem de laik Türkiye Cumhuriyetin geleceğini güvence altına almayı hedeflemiştir.

Türk çocuklarının; Büyük Atatürk’ün hedefleri doğrultusunda Cumhuriyet’in korunması ve yaşatılması, ülkemizin her alanda gelişmesi çabalarına öncülük edeceklerine olan inancımız sonsuzdur.

Kendini her konu geliştirmiş, bilgiye, öğrenmeye, yeniliklere açık olan, araştırmacı, sorgulayan, aklın ve bilimin yol göstericiliğinden ayrılmayan yarının gençleri ve büyükleri olarak, çocuklarımızın, ulusumuzun güven ve desteği ile her zaman başarılı olacaklarına yürekten inanıyorum. Cumhuriyet çocukları olarak ülkemizi geleceğe taşımaya yönelik, sorumlu ve duyarlı çabalarınızda, sizlere destek verecek ve yanınızda olacağız.

Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 96. yılını ve Cumhuriyetimizin teminatı olan çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlar, bu özel günü bizlere armağan eden Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını bir kez daha minnet ve şükranla anıyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir