Başkan Gündüzalp’in 19 Mayıs mesajı

Burdur Ticaret Borsası (BTB) Yönetim Kurulu Başkanı Veteriner Hekim Ömer Faruk Gündüzalp, 19 Mayıs Atatürk´ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Gündüzalp, mesajında şu ifadelere yer verdi:

“19 Mayıs 1919’da tarihe gömülmek istenen bir ulus, Gazi Mustafa Kemal önderliğinde, Samsun’da başlattığı bağımsızlık mücadelesi ile küllerinden adeta yeniden doğmuş, vatan ve bayrak sevgisini, bağımsız yaşama kararlılığını tüm dünyaya ilan etmiştir. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal  Atatürk, ‘Türk gençliğine terk edip bıraktığımız vicdani emanet, yalnız ve daima galip olmaktır ve eminim daima galip olacaksınız’ sözüyle gençliğe olan güvenini, ‘Bütün ümidim gençliktedir’ sözüyle de beklentilerini dile getirmiştir.

Binlerce şehit verdiğimiz, sıkıntı ve yokluklar içerisinde büyük emeklerle kurulan Türkiye Cumhuriyeti, bizlere ve gençlere emanettir. Bu kıymetli ve değerli emaneti yaşatmak, ilelebet korumak, gelecek kuşaklara en iyi şekilde aktarmak her Türk ferdinin görev sorumluluğudur. Bir ulus, gençlerini en iyi eğitimi verdiği sürece ilerleyebilir. Çünkü bizlerin bulunduğu yerlere, makamlara bir gün onlar geçecek.  İşte bu nedenle gençlerimize verdiğimiz her emek, aslında ülkemizin geleceğine yapılmış birer yatırım olarak değerlendirilmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk`ü, silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyor, halkımızın 19 Mayıs Atatürk`ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutluyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.