Başkan Kaplan, Genel Merkezine ser çıktı

MHP muhalefetinin başarılı hamleleri karşısında Genel Merkezin ve Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin feshetme ve görevden alma çıkışları ilimize de yansımaya devam ediyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde Ağlasun İlçe Örgütü de görevden alınmıştı. Ağlasun İlçe Teşkilatının görevden alınması Ağlasun Belediye Başkanını çileden çıkmasına ve ateş püskürtmesine neden oldu. Başkan Kaplan, “başarılı oluncaya kadar ‘kral çıplak’ demeye devam edeceğiz” dedi.

Milliyetçi hareket Partisi (MHP’de) büyük kırılma yaşanmaktadır. Genel başkan Devlet Bahçeli, koltuğuna yapışıp kaldıkça ve muhalefetin başarılı her hamlesi karşısında il ve ilçe örgütlerini feshetme yolun a gitmesi kamuoyunda ve tabanında itibarının dibe vurmasına sebep oldu. Bu kapsamda son olarak Ağlasun İlçe örgütünü de feshetmesi Belediye Başkanı Aydın Kaplanı çileden çıkararak ateş püskürmesine neden oldu. Başkan Kaplan, “başarılı oluncaya kadar ‘kral çıplak’ demeye devam edeceğiz” dedi.

KRAL ÇIPLAK DEMEYİ SÜRDÜRECEĞİZ

MHP’li Belediye Başkanı Aydın Kaplanı, Ağlasun İlçe Başkanı İlhan Mutlu ve Yönetim Kurulunun görevden alınmasını sert bir dille eleştirdi. Başkan Kaplan “bunun tek açıklamasının siz de bizim gibi kaybedin” anlamına geldiğini söyleyerek “bizler başarılı oluncaya kadar ‘kral çıplak’ demeye devam edeceğiz” dedi.

İKİ DÖNEMDİR BAŞKANLIK KAZANDIRAN

YÖNETİMİ FESHEDEREK SİZ DE BİZİM GİBİ BAŞARISIZ OLUN DİYORLAR

Facebook hesabından duyurduğu açıklamasında Başkan Kaplan, “iki dönem Belediye Başkanlığı kazandıran bir yönetime yapılanlar haksızlıktır. Ağlasun İlçe Başkanım İlhan Mutlu ve Yönetim Kurulunun görevden alındığını şimdi sosyal medyadan öğrendim. Üzülmedim, aksine çok sevindim. Burdur’da değişim ile ilgili hareketi İlçe Başkanım ile birlik de başlatmıştık. Genel Merkezin bugüne kadar görevden almamalarına üzülmüştüm” diye değerlendirmede bulundu.

Başkan Kaplan sosyal medya üzerinden eleştirisini şöyle sürdürdü:

BAŞARILI İLÇE YÖNETİMİNİN FESHEDİLMEMESİNE ŞAŞIRMIŞTIM ZATEN!

“İki dönem belediye Başkan’ı kazandırmış teşkilatı almak, siz ne yapıyorsunuz, bizim gibi seçim kaybedin demektir.

“Yeni atanan ne il Başkan’ını tanırım, ne İlçe Başkan’ını tanırım.

“Ne de başarılı teşkilatları alan Genel Merkezi tanırım.

İki dönemdir benimle uyum içinde gecesini gündüzüne kadar çalışan İlçe başkanım İlhan Mutlu beye ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ederim. Haklarınızı helal edin.

“Biz ‘Kral Çıplak’ diye başarılı oluncaya kadar bağıracağız. 19 Haziran da Ankara dayım ve Değişim diyorum.”

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

sanalbasin.com üyesidir