Başkan Şimşir: “Kıdem tazminatını tırpanlayamayacaklar”

Sıkıntılı bir süreçten geçerken ve bu zor şartları atlatmaya çalışırken, siyasi iktidarın da kıdem tazminatını tırpanlayacak yasa çalışmalarını Meclis’e getirerek sadece işverenlere kolaylıklar ve imkânlar sağlamasına sert tepkiler geliyor. Bütün çalışanlar yarın yapacaklara eylemlere yoğunlaşıyor. Bu kapsamda Vatan Partisi Isparta İl Başkanlığı da ilkönce AK Parti ve Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) il başkanlıkları nezdinde çalışma yapacaklarını, arkasından sendika ve kitle örgütlerini ziyaret ederek tehdide dikkat çekeceklerini açıkladı.

Türkiye, Karadeniz ve Doğu Akdeniz’den kuzey Suriye ve Irak’tan Umman Denizi’ne, oradan Karabağ’a uzanan bir hat boyunca ABD, İsrail ve piyonlarınca kuşatılmaya çalışılıyor.

Türkiye, buna karşı Vatan Savaşı veriyor.

İç cephenin ve iç barışın sağlam tutulması gerekir.

Ancak siyasi iktidar iç cepheyi bozacak, iç barışı havaya uçuracak işler peşine düşüyor.

Yaklaşık 25 milyonu etkileyecek belirli süreli iş sözleşmesi gibi esnek çalışma biçimlerini içeren ve işçilerin kıdem tazminatını tırpanlayacak İşsizlik Sigortası Kanunu’nu Meclis’e getiriyor.

İşçiler kıdem tazminatı kırmızı çizgimizdir diyerek hop oturup hop kalkıyor.

Türk İş başta olmak üzere sendikalar ayağa kalkıyor.

Yarın ülke çapında eş zamanlı uyarı eylemleri yapmaya karar veriyorlar.

Vatan Partisi de ülke çapında alarma zillerini çaldı.

Toplumu uyarı görevini yapıyor.

Bu kapsamda Vatan Partisi Isparta İl Başkanı Bilal Şimşir yaptığı açıklamayla, “kıdem tazminatının tırpanlanmasını önlemek yakıcı görevimiz” dedi.

Sendika ve siyasi parti yöneticilerini ziyaret edeceklerini, halen Meclis’te görüşülmekte olan ve işçilerin kıdem tazminatı hakkında ciddi kısıtlamalar ve tehdit içeren yasa tasarısının bu şekliyle yasalaşmasının önüne geçmek ve hak kaybına meydan vermemek üzere ciddi bir çalışma yürüteceklerini vurguladı. Yasa tasarısı Meclis Komisyonu’nda görüşüldüğü için öncelikle AK Parti ve MHP örgütlerini ziyaret edeceklerini, onlara durumun vahametini anlatarak genel merkezleri üzerinde baskı oluşturmalarını sağlamaya çalışacaklarını ifade etti.

Başkan Şimşir, “eğer sıkı bir çalışma yapar da Meclis üzerinde baskı oluşturabilirsek kıdem tazminatını tırpanlayamazlar” dedi.

Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir