Başkan Sönmez, AKEDAŞ’ın pervasızlığına taş koydu

Planlı plansız hafta içi hafta sonu ne zaman aklı eserse vatandaşın planlarını hesaba katmadan şalteri indirerek elektriği kesen AKEDAŞ’ın fütursuzluğuna ve saygısızlığına her zaman her meselede olduğu gibi ilk taş koyan İYİP İlçe Başkanı Safa Sönmez oldu. Başkan Sönmez planlı plansız elektrik kesen ve esnafı ve diğer vatandaşların mağduriyetine sebep olan saygısız AKEDAŞ yönetimine canalıcı sorular yöneltti.

Akdeniz Elektrik (AKEDAŞ), yıllardır sanki özelleştirmenin zararlarını ispatlarcasına planlı plansız elektrik kesip duruyor.

Hafta içinde mesai saatlerinde kesiyor.

Fatsa sonlarında kesiyor.

Aklı ne zaman eserse o zaman şalteri indiriyor.

Vatandaşın zararlarını, esnafın mağduriyetini dikkate almadan karakuşi bir şekilde yönetiyor şirketi.

Bu durumu, halk biraz homurdanıyor, sonra sineye çekiyordu.

Sonunda ilimizdeki her yanlış uygulamaya ve meseleye gündeme getirerek yetkililerin dikkatini çekerek çözüm üreten İYİP Bucak İlçe Başkanı Safa Sönmez, vatandaştan gelen şikâyetleri ve memnuniyetsizliği dikkate alarak elektrik kesintilerini gündeme taşıyan yazılı bir açıklama yaptı.

Başkan Sönmez yaptığı açıklamada halkın memnuniyetsizliğine ve şikâyetlerine tercüman oldu. AKEDAŞ’a yakıcı sorular yöneltti.  

İlçede sık sık elektrik kesintisi yaşandığını, AKEDAŞ’ın planlı kesintilerinin yanında plansız kesintilerinin yapıldığını, hafta içinde yapılan kesintilerin esnafı ve halkı bıktırdığını, esnafın iş yapamaz hale geldiğini, havaların soğumaya başladığı bugünlerde kesintilerin dayanılmaz hal aldığını vurgulayan Başkan Sönmez şu açıklamalarda bulundu:

“Son günlerde artan elektrik kesintileri yüzünden vatandaşlarımız ve esnaflarımız bu sorunlarını bizlere dile getirmiş ve konunun bir an çözülmesi için gündeme getirmemizi talep etmiştir. Şimdi bizler de Akdeniz EDAŞ başta olmak üzere bu konuda yetkili kurum ve kuruluşlara soruyoruz.

1- Esnafımızın elektrik kesintisi nedeniyle yaşadığı mağduriyetleri, zararları kim karşılayacak?

2- Vatandaşımızın evinde birçok elektrikli aleti sırf elektrik yok diye kullanamaması ve bazı vatandaşlarımızın elektrik ile ısınma sorununun artmasını nasıl çözeceğiz?

3-  Zaten alım gücü düşük olan vatandaşlarımızın evlerinde bulunan buzdolaplarında bozulan, eriyen ya da kötü kokan yiyecek içeceklerin bedelini söz konusu şirket mi ödeyecek?

4- Esnafımızın sıkıntılı pandemi sürecinde zaten iş yapamaz, para kazanamaz haldeyken, bir de elektrik kesintileri nedeniyle çalışamaması sorununu kimler nasıl çözecek?

Belki bu soruları çoğaltabiliriz ama bizim derdimiz artık elektrik kesintileri yapılmasın, hiç kimse mağdur olmasın. Hatta bu konuda ne kadar gerekli denetim varsa söz konusu şirkete bu denetimler yapılsın. Habersiz yapılan elektrik kesintilerine artık bir dur densin. Akdeniz EDAŞ vatandaşlarımızı mağdur etmeyi artık kessin!” ifadelerini kullandı.”

KIVIVLCIMHABER REKLAMLARI
Bu Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir